eTwinning

eTwinning to społeczność szkół i placówek oświatowych z całej Europy. Dzięki platformie internetowej szkoły mogą się komunikować, współpracować, realizować projekty i czuć się częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej na świecie.
We wrześniu nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Eurovision – oldschool”. Do zabawy przystąpiły szkoły z Danii, Turcji, Hiszpanii, Belgii, Grecji i Polski. Zadanie polegało na nagraniu piosenki o swoim kraju w języku ojczystym. Piosenka miała bawić, ale również edukować. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły nagrali piosenkę „Kocham Cię Polsko”, która głosami wszystkich uczestniczących krajów, wygrała plebiscyt.

Piosenki wszystkich uczestników i przebieg projektu można podziwiać na stronie: https://twinspace.etwinning.net/71152/home

W marcu nasza szkoła połączyła siły ze szkołami z Nicwałdu i Pcimia, by zwrócić uwagę na Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzieliliśmy się swoimi pomysłami na szkolne akcje i zajęcia profilaktyczne. Wszystkie nasze działania można obejrzeć pod linkiem:
https://twinspace.etwinning.net/85592/home

Także w marcu wspólnie ze szkołami z Hiszpanii obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. To irlandzkie święto jest jednym z najweselszych dni w ciągu roku na świecie. Niezmiernie miło było wymienić się zdjęciami i filmami z jego obchodów z innych szkół. Relacja znajduje się pod linkiem:
https://twinspace.etwinning.net/85228/home

Od marca nasza szkoła koordynuje projekt ekologiczny „Let’s Put Smiles on Sea Animals’ Faces”. Do projektu zaprosiliśmy szkoły z Hiszpanii, Włoch i Rumunii. Wspólnie poznajemy życie morskich zwierząt. Postaramy się rozwiązać problemy związane z nadmiernym zużyciem plastiku na świecie. Finałem naszej akcji ma być wspólne zaśpiewanie hitu „Baby Shark”. Nasze kolejne działania można podziwiać pod linkiem:
https://twinspace.etwinning.net/84435