Pracownicy szkoły

DYREKCJA

 

 

 

Dyrektor SMS Tychy

 

Wicedyrektor SMS Tychy.

Nauczyciel historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie.

Absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim. Egzaminator OKE w Jaworznie. Nagrodzony przez Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tychy. Opiekun wielu laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Śląskiego Kuratora Oświaty, Olimpiady wiedzy o Górnym Śląsku. Poprowadził drużynę w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, w których jego uczniowie zostali uznani za najlepszych mówców w Polsce.

Wierny kibic GKS-u Tychy, kawosz oraz miłośnik górskich wędrówek.

NAUCZYCIELE

 

Nauczyciel matematyki.

Dyplomowany nauczyciel z wieloletnim stażem, egzaminator OKE w Jaworznie.
Pedagog z zawodu i pasji. Ceniony nauczyciel w pracy zarówno z najmłodszymi dziećmi, jak i młodzieżą. Dostosowuje metody nauczania do percepcji i zainteresowań uczniów.
Wielokrotnie nagradzana nagrodami Dyrektora Szkoły i Prezydenta Miasta Tychy. Największą jej satysfakcją są jednak sukcesy uczniów, którzy biorą udział w licznych zawodach matematycznych np. Regionalny Konkurs Matematyczny szkół ponadgimnazjalnych, Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, Oxford, Konkursy Rozkosze Łamania Głowy, Nudna Matematyka, Asy z Siódmej Klasy.

Matematyka to bardziej czynność niż nauka – trening umysłu przydatny w życiu codziennym, na boisku i w zabawie

 

Nauczyciel fizyki.

Ukończyła fizykę techniczną – Optoelektronikę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne, matematykę i audyt wewnętrzny w finansach publicznych.

Pokazuje, że dziedzina uważana za najtrudniejszą z nauk jest niezwykle ciekawa i wykorzystywana w każdej chwili naszego życia. Chętnie pomaga uczniom w zrozumieniu pojawiających się problemów nie tylko fizycznych czy matematycznych.

Jej pasją są podróże oraz jazda na rowerze, odkrywanie nowych miejsc oraz poznawanie ciekawych ludzi. Czas wolny poświęca rodzinie wspólnie rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

 

 

 

 

Nauczyciel biologii.

Nauczyciel języka polskiego, logopeda.

Ukończyła polonistykę oraz studia podyplomowe na kierunku Logopedia z glottodydaktyką na Uniwersytecie Śląskim. Permanentnie podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne szkolenia i kursy.

Szczególnie zainteresowana tematami związanymi z emocjami, relacjami międzyludzkimi oraz z rozwojem osobistym. Praca nauczyciela/wychowawcy/logopedy jest dla mnie przede wszystkim możliwością wyposażania dzieci w umiejętności komunikacji bazującej na metodzie Porozumienia bez przemocy. 

„Dyplomy, poszczególne miejsca w różnych konkursach, wyróżnienia, projekty oraz nagrody są ważne, ale o ileż ważniejszy jest sukces posiadania relacji z ludźmi, umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami, o które codziennie się potykamy.”

Świat w którym żyjemy powstaje z jakości naszych relacji (Martin Buber).

 

Nauczyciel języka angielskiego.

Kulturoznawca, amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, egzaminator maturalny. Jako nauczyciel doświadczenie zbierał od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, technikum i liceum. Ceniony wykładowca szkół językowych.

Pasjonat gier komputerowych, sportu i muzyki rockowej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch uroczych córek.

 

 

Nauczyciel języka włoskiego.

Nauczyciel z  wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego i hiszpańskiego. Na zajęciach wykorzystuje nowoczesną i niekonwencjonalną metodykę. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Jest cenionym lektorem w firmach i instytucjach. Poszukując nowych dróg rozwoju kilkakrotnie otrzymała stypendium naukowe za granicą miedzy innymi w Salermo, Sorrento, Genuii, Gargnano. Swoją pasję rozwija również będąc pilotką wycieczek zagranicznych oraz organizatorką wyjazdów językowych w kraju oraz we Włoszech i Hiszpanii.

Nauczyciel religii.

Ukończył teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W szkole odpowiedzialny za Samorząd uczniowski. Instruktor tenisa stołowego i siatkówki, niegdyś sędzia piłki nożnej OZPN Siedlce.

Finalista konkursu archidiecezji katowickiej „Bohater katechezy”, współorganizator Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, pieszych i rowerowych pielgrzymek.

Pełen pasji w organizowaniu wycieczek, konkursów oraz turniejów i rozgrywek sportowych. Z wielkim zaangażowaniem wspiera duchowo swoich wychowanków.

Niepoprawny optymista pełen szalonych pomysłów, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

 

 

 

Nauczyciel plastyki i techniki. 

 

 

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. 

Z poświęceniem wykonuje swoją pracę, zdyscyplinowana i nastawiona na rozwój zawodowy.

Cieszy się ogromną sympatią i zaufaniem swoich uczniów.

W wolnym czasie czyta, gra w gry planszowe i jeździ na rowerze. Zafascynowana Izraelem i jego bogatą kulturą.

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego.

Absolwentka anglistyki i studiów podyplomowych  kierunku edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Od 10 lat pracuje jako nauczyciel. W swojej karierze zawodowej uczyła zarówno dzieci jak i dorosłych. Przez kilka lat prowadziła własną firmę, współpracując z wieloma szkołami językowymi i przedszkolami.

W SMS Tychy od września 2017 roku. Koordynowała wiele konkursów ogólnopolskich. Troje uczniów Pani Agaty zostało Laureatami konkursów przedmiotowych OLIMPUSEK sesji zimowej, wiosną również troje uczniów zostało laureatami konkursu przedmiotowego Leon sesji wiosennej.

Wolny czas spędza w domu z kubkiem dobrej herbaty, oglądając seriale lub kibicując FC Barcelonie.

 

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego.

Absolwentka filologii polskiej, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Surdopedagog i tyflopedagog.

Opiekunka laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon, Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego 2018.

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Absolwentka Filologii Germańskiej z Językiem Szwedzkim Uniwersytetu Śląskiego oraz Edukacji Elementarnej –  Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna.

Podczas swojej kariery zawodowej zdobyła doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Praca z najmłodszymi w kraju, jak i za zagranicą pomogła jej pogłębić wiedzę metodyczną związaną z innowacyjnymi metodami nauczania wczesnoszkolnego.

Jej pasją jest przede wszystkim praca z dziećmi, języki obce, kultura krajów europejskich oraz siatkówka. W wolnych chwilach biorę do ręki gitarę lub dobrą książkę.

Joanna Schabek

  • Dyrekcja

Marcin Legwand – dyrektor

Marek Białoń – wicedyrektor

  • Nauczyciele

Danuta Noworotek – matematyka

Bartosz Stasicki – matematyka, chemia

Barbara Dąbrowska – fizyka

Łukasz Gawor – geografia, przyroda

Anna Gniewek – biologia

Marek Białoń – historia, historia i społeczeństwo, wiedza o społeczeństwie

Ewelina Trojanowska – język polski

Wojciech Szweda – język angielski

Ewa Parysz – Musioł – język włoski

Aleksander Szumilas – informatyka

Adam Saczka – muzyka

Izabela Marczok – plastyka, technika

Marek Dąbrowski – katecheta

Marta Bogacz) – edukacja wczesnoszkolna

Agata Ferdyn – Antosik – edukacja wczesnoszkolna

Anna Gaweł – edukacja wczesnoszkolna,

Agnieszka Górecka-Damaschk – edukacja wczesnoszkolna 

Joanna Schabek – edukacja wczesnoszkolna

Roman Blimke – nauczyciel szachów

Anna Królikowska – wychowanie fizyczne

  • Trenerzy

Daniel Adamczyk –trener piłki nożnej

Zygmunt Biliński – trener piłki nożnej

Adrian Cebula – trener piłki nożnej

Łukasz Morcinek – trener piłki nożnej

Remigiusz Smoliński – trener piłki nożnej

Piotr Sokół – trener piłki nożnej

Maciej Sternal – trener piłki nożnej

Marcin Wojtak – trener piłki nożnej

Bartosz Garbacik – trener judo

Żaneta Kurpas – trener akrobatyki

Anna Oziemczuk – trener akrobatyki

Mariusz Oziemczuk – trener akrobatyki

Irena Palka – basen

Joanna Moryl – basen

  • Pedagog

Robert Lubowiecki