Pracownicy szkoły

ADMINISTRACJA

Nauczyciel historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie.

Absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim. Egzaminator OKE w Jaworznie. Nagrodzony przez Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tychy. Opiekun wielu laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Śląskiego Kuratora Oświaty, Olimpiady wiedzy o Górnym Śląsku. Poprowadził drużynę w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, w których jego uczniowie zostali uznani za najlepszych mówców w Polsce.

Wierny kibic GKS-u Tychy, kawosz oraz miłośnik górskich wędrówek.

NAUCZYCIELE I TRENERZY

Ukończyła fizykę techniczną – Optoelektronikę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne, matematykę i audyt wewnętrzny w finansach publicznych.

Pokazuje, że dziedzina uważana za najtrudniejszą z nauk jest niezwykle ciekawa i wykorzystywana w każdej chwili naszego życia. Chętnie pomaga uczniom w zrozumieniu pojawiających się problemów nie tylko fizycznych czy matematycznych.

Jej pasją są podróże oraz jazda na rowerze, odkrywanie nowych miejsc oraz poznawanie ciekawych ludzi. Czas wolny poświęca rodzinie wspólnie rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

 

Ukończył teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W szkole odpowiedzialny za Samorząd uczniowski. Instruktor tenisa stołowego i siatkówki, niegdyś sędzia piłki nożnej OZPN Siedlce.
Finalista konkursu archidiecezji katowickiej „Bohater katechezy”, współorganizator Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, pieszych i rowerowych pielgrzymek.
Pełen pasji w organizowaniu wycieczek, konkursów oraz turniejów i rozgrywek sportowych. Z wielkim zaangażowaniem wspiera duchowo swoich wychowanków.
Niepoprawny optymista pełen szalonych pomysłów, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Absolwentka anglistyki i studiów podyplomowych edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel. W swojej karierze zawodowej uczyła zarówno dzieci jak i dorosłych. Stawia na własny rozwój i nowoczesne metody nauczania. Nieustannie poszukuje nowych pomysłów do pracy z dziećmi podczas szkoleń i konferencji dla nauczycieli.

W SMS Tychy od września 2017 roku. Koordynowała wiele konkursów ogólnopolskich, brała udział ze swoja klasą w projektach ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczniowie Pani Agaty każdego roku zdobywają wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych Leon, z sukcesami biorą udział w konkursach literackich, plastycznych i językowych. Wolny czas spędza w domu z kubkiem dobrej herbaty, oglądając seriale lub kibicując FC Barcelonie.

 

 

Z poświęceniem wykonuje swoją pracę, zdyscyplinowana i nastawiona na rozwój zawodowy.
Cieszy się ogromną sympatią i zaufaniem swoich uczniów.
W wolnym czasie czyta, gra w gry planszowe i jeździ na rowerze. Zafascynowana Izraelem i jego bogatą kulturą.

 

 

Absolwentka filologii polskiej, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Surdopedagog i tyflopedagog.
Opiekunka laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon, Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego 2018.

Absolwent Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej (1998). Doktorat obronił w 2004 r., habilitowany w 2011 r. Absolwent Wydziału Pedagogicznego (2018) i Wydziału Nauk Społecznych i Ekonomicznych (2019) Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.
Jego główne zainteresowania naukowe to geostatystyka, geoinformatyka, mapy cyfrowe i stosowanie technik informatycznych głównie w geologii. Autor i współautor ponad 80. publikacji, 25. prac naukowo-badawczych i 65. referatów oraz promotor ponad 50. (i recenzent ponad 80.) prac mgr. i projektów inż. Laureat licznych wyróżnień za osiągnięcia naukowe, jak i dydaktyczne, w tym m.in. Medalu Komisji Edukacji Narodowej (2018). Współorganizator i koordynator wielu wydarzeń popularno-naukowych o charakterze olimpiad, warsztatów i pokazów.
Jego pasje, które są i mają być dalekie od życia zawodowego, pozwalają mu nabrać oddechu i być od niego odskocznią, a są nimi gry komputerowe, muzyka z zakresu „hard” i „heavy”, fantastyka w literaturze i filmie a ostatnio również świat bezzałogowych statków powietrznych (dronów).

 

Absolwentka wychowania plastycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego na kierunku Technika.

Potrafi dobrze zorganizować naukę uwzględniając funkcję kształcącą z kulturą i sztuką.

Jej pasją jest malarstwo, profesjonalna florystyka oraz podróże.

Dyplomowany nauczyciel z wieloletnim stażem, egzaminator OKE w Jaworznie.
Pedagog z zawodu i pasji. Ceniony nauczyciel w pracy zarówno z najmłodszymi dziećmi, jak i młodzieżą. Dostosowuje metody nauczania do percepcji i zainteresowań uczniów.
Wielokrotnie nagradzana nagrodami Dyrektora Szkoły i Prezydenta Miasta Tychy. Największą jej satysfakcją są jednak sukcesy uczniów, którzy biorą udział w licznych zawodach matematycznych np. Regionalny Konkurs Matematyczny szkół ponadgimnazjalnych, Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, Oxford, Konkursy Rozkosze Łamania Głowy, Nudna Matematyka, Asy z Siódmej Klasy.

Matematyka to bardziej czynność niż nauka – trening umysłu przydatny w życiu codziennym, na boisku i w zabawie

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego i hiszpańskiego.
Na zajęciach wykorzystuje nowoczesną i niekonwencjonalną metodykę. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Jest cenionym lektorem w firmach i instytucjach. Poszukując nowych dróg rozwoju kilkakrotnie otrzymała stypendium naukowe za granicą między innymi w Salermo, Sorrento, Genuii, Gargnano. Swoją pasję rozwija również będąc pilotką wycieczek zagranicznych oraz organizatorką wyjazdów językowych w kraju oraz we Włoszech i Hiszpanii.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (Pedagogika ze specjalnością animacja społeczno-kulturalna),  Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Nauczycielskich (Wychowanie Przedszkolne) oraz Edukacji Elementarnej  (wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna) Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach.

Od 2003 roku angażuje się w pracę z dziećmi (wychowawca kolonijny, pomysłodawczyni Młodzieżowej Inicjatywy Poznawczej MONTOWNIA, praca w przedszkolu, obecnie w szkole).

Autorka licznych publikacji dla dzieci, tekstów piosenek, występów teatralnych, szkolnych i przedszkolnych. W SMS Tychy od września 2019. Prywatnie pasjonatka kina, gier planszowych. Śpiewa, kiedy nikt nie słyszy.

Absolwentka Filologii Germańskiej z Językiem Szwedzkim Uniwersytetu Śląskiego oraz Edukacji Elementarnej – Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna.

Podczas swojej kariery zawodowej zdobyła doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Praca z najmłodszymi w kraju, jak i za zagranicą pomogła jej pogłębić wiedzę metodyczną związaną z innowacyjnymi metodami nauczania wczesnoszkolnego.

Jej pasją jest przede wszystkim praca z dziećmi, języki obce, kultura krajów europejskich oraz siatkówka. W wolnych chwilach biorę do ręki gitarę lub dobrą książkę.

 

 

Kulturoznawca, amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, egzaminator maturalny. Jako nauczyciel doświadczenie zbierał od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, technikum i liceum. Ceniony wykładowca szkół językowych.
Pasjonat gier komputerowych, sportu i muzyki rockowej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch uroczych córek.

Ukończyła polonistykę oraz studia podyplomowe na kierunku Logopedia z glottodydaktyką na Uniwersytecie Śląskim. Permanentnie podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne szkolenia i kursy.

Szczególnie zainteresowana tematami związanymi z emocjami, relacjami międzyludzkimi oraz z rozwojem osobistym. Praca nauczyciela/wychowawcy/logopedy jest dla mnie przede wszystkim możliwością wyposażania dzieci w umiejętności komunikacji bazującej na metodzie Porozumienia bez przemocy. 

„Dyplomy, poszczególne miejsca w różnych konkursach, wyróżnienia, projekty oraz nagrody są ważne, ale o ileż ważniejszy jest sukces posiadania relacji z ludźmi, umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami, o które codziennie się potykamy.”

Świat w którym żyjemy powstaje z jakości naszych relacji (Martin Buber).