SUKCESY

Nie tylko akrobatyką czy piłką nożną stoi nasza szkoła.

W miniony weekend nasze uczennice startowały w Mistrzostwach Amatorów Miasta Tychy w pływaniu.

Weronika Jakubowska w kategorii 2011-2012 zdobyła:

  • Złoto na 25 m s.grzbietowym
  • Złoto na 25 m s.dowolnym
  • Złoto na 25 m s.klasycznym

Klaudia Jakubowska w kategorii 2009-2010 zajęła:

  • 6 miejsce na 25 m s.grzbietowym
  • 5 miejsce na 25 m s.dowolnym
  • 5 miejsce na 25 m s.klasycznym

Piosenka „Kocham Cię Polsko” nagrana przez uczniów klas IB, IIA, IIB i IIIA zwyciężyła w projekcie e-twinning EUROVISION, OLDSCHOOL.
W projekcie brało udział 8 szkół podstawowych z Belgii, Turcji, Grecji, Bułgarii, Hiszpanii, Rumunii i Polski.
Nasza piosenka zwyciężyła głosami przyznanymi przez uczniów ze wszystkich szkół biorących udział w projekcie.

Trójki kobiet klasa młodzieżowa:
– Buchwald Roksana
– Kałuża Natalia
– Malinowska Odeta
  MIEJCE VI

Dwójki kobiet klasa młodzieżowa :
– Buchwald Roksana
– Malinowska Odeta
MIEJSCE VI

Dwójki mężczyzn klasa młodzieżowa:
– Biskup Mateusz
– Mazur Karol

MIEJCE I

– Mazur Kacper
– Magiera Nataniel

 MIEJSCE II

Klub AKRO-GYM Mikołów

III MIEJSCE w klasyfikacji międzyklubowej

Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła III miejsce w województwie w sztafetowych biegach przełajowych w zawodach wzięło udział 16 szkół.
Przypominamy, że wcześniej zwyciężyli na szczeblu miasta i powiatu.

Szkołę reprezentowali:

-Miłosz Kuśmierz

-Błażej Malirz

-Robert Sodzawiczny

-Jan Walicki

-Mikołaj Pasternak

-Adam Ryt

Czworo naszych uczniów brało udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez  MDK Bogucice-Zawodzie.

Natalia Widz i Wiktoria Sołtys zakończyły udział z wyróżnieniem.
Gratulujemy!

Uczniowie po opieką trenera  Bartłomiej Garbacika wzięli udział w zawodach judo i zajęli następujące miejsca:

Drugie miejsca zajęli:
– Mikołaj Bojarski 34kg,
– Robert Sodzawiczny 36 kg i Tymoteusz Kuciński 33 kg.

Trzecie miejsca zajęli:
-Wiktor Skierś 30 kg,
-Nataniel Magiera 22kg,
-Tymon Pehl 28kg,
-Kacper Białas 22kg,
-Zupok 26kg,
-Karol Psik 39,
-Szymon Brańczyk 48 kg,

W biegu biorą wzięli udział  uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego pod opieką  Pani Ani Królikowskiej:

– Zuzia Giełzecka klasa V

– Maria Kusmierz klasa V

– Natalia Hwozdeńska klasa V

-Błażej Malirz klasa VI

-Adam Ryt klasa VI

-Mikołaj Pasternak klasa VI

-Konrad Walicki klas VIII

Nasi uczniowie w zawodach rejonowych w biegach przełajowych, które odbyły się w Łaziskach – zajęli dziś  I miejsce na sześć startujących szkół i awansowali do finałów wojewódzkich.

Uczniowie naszej szkoły wygrali dzisiaj XIX edycje turnieju Akademia Cup 2018 dla rocznika 2010 Gratulujemy!

Zawodnicy Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy i uczniowie rocznika 2008/09  naszej szkoły zajęli III miejsce na silnie obsadzonym turnieju Sprting CUP w Lublińcu.

Nasi uczniowie na zawodach o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Akrobatyki Sportowej zajęli następujące miejsca:

– Gawliczek Ksawier  II miejsce
– Gawliczek Oliwier   III miejsce

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików :

– Karolina Oziemczuk VIII miejsce

AkroGym Mikołow zespołowo III miejsce

Kacper Madeja – zawodnik APN GKS Tychy oraz uczeń Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy  został powołany na mecz eliminacyjny z Małopolskim ZPN-em.

🏆Reprezentanci naszej szkoły wygrali grę miejską „Mecz o Tychy” w Miasto Tychy. Brawo!
🥇Najlepsi w rozwiązywaniu zagadek o historii sportu to:
Odeta Malinowska,
Maja Rakoczy,
Mikołaj Pasternak, 
Szymon Oziemczuk.
Zabawa cudowna! Jesteśmy niezwyciężeni!
Grę zorganizowała Tyska Galeria Sportu

🎖W konkurencji 4-ki chłopców I m: Zalewski Bartosz, Stachura Jakub, Bojarski Mikołaj, Botor Juliusz; II m Rak Patryk, Siedlaczek Krystian, Banaś Natan, Knahl Mateusz.
🎖2-ki chłopców II m Botor Juliusz, Knahl Mateusz; III m Banaś Natan, Rak Patryk.
🎖2-ki mieszane IV m Antonia Giełżecka, Kpnieczny Paweł
🎖3-ki dziewcząt I m Malinowska Odeta, Rakoczy Maja, Oziemczuk Karolina.
🎖Skoki na ścieżce klasa młodzieżowa do lat 8
I m Oliwier Gawliczek, II m Ksawier Gawliczek
🎖Skoki na ścieżce klasa młodzieżowa 9-10 lat II m Julian Botor, III m Mikołaj Bojarski
🏆Miło nam poinformować, że w klasyfikacji międzyklubowej klub Akro-Gym Mikołów zajął dziś I miejsce 🏆 ! Klub naszych akrobatów!

Miejsca indywidualne:
🥇I miejsce Przemysław Chęś,
🥈II miejce Szymon Oziemczuk.

🏆Brawo chłopaki…. gramy dalej na kolejnym wyższym szczeblu rozgrywek szkolnych!🏆
Powodzenia!
👏Uczniowie i trenerzy gratulują uczestnictwa i postawy na boisku wszystkim zawodnikom Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy👏

🏆🥇„Najlepsza z najlepszych” w Olimpusku – Karolina Skrabaka z dyplomem za I miejsce w Polsce na ponad 23000 uczestników. Wypełniła zadania z angielskiego bezbłędnie. Gratulujemy i jesteśmy dumni z uczennicy i z Pani Agaty naszego nauczyciela!
🥉Tuż za nią na miejscu trzecim uplasowała się Natalia Widz z klasy 1b.
🏅Ksawery Kowalski z klasy 1b również może pochwalić się dyplomem laureata za zajęcie zaszczytnego miejsca czternastego.
😀Laureatem testu zintegrowanego został Kacper Ślefarski z klasy 1b plasując się na miejscu jedenastym.
💪Ponad 70% naszych uczniów uzyskało wynik ponad średnią krajową.

🎖Regionalny konkurs origami organizowany przez Osiedlowy Klub Origami.
🏆Nasi uczniowie z nagrodami: Lena Klimek oraz Grzegorz Guja.

 Brawo dla uczniów naszej szkoły którzy bardzo dobrze zaprezentowali się na mini turnieju w Bielsku-Białej! Zajęli II miejsce ale najważniejsze jest to, że rozegrali bardzo interesujące spotkania z ekipami z Niemiec oraz miejscowym Rekordem 🇩🇪🇵🇱

🥉MAJA RAKOCZY 🥉 III miejsce w stylu grzbietowym !
🥉WOJTEK ZBYSZOWSKI 🥉 III miejsce w stylu motylkowym a 🥉JULIAN KUŚ 🥉 III miejsce w grzbietowym.