SUKCESY

Tak poszło naszym absolwentom podczas Egzaminu Ósmoklasisty w roku 2019:

Wyniki Walentynkowych Zawodów Akrobatycznych w Rudzie Śląskiej (sukcesów jest sporo:)):

Pierwszy Krok 9+
II miejsce: Alicja Buczko,
III miejsce: Lena Klimek,
IV miejsce: Zuzanna Wieloch,
V miejsce: Aleksandra Gowarzewska.

Pierwszy Krok 9+
I miejsce: Nataniel Magiera.

Pierwszy Krok Do lat 8
I miejsce: Oskar Chyrzewski – najlepszy akrobata wśród hokeistów, najlepszy hokeista wśród akrobatów!

2-ki dziewcząt kl. młodzieżowa
II miejsce: Lena Pytlak, Natalia Widz.

2-ki chłopców kl. III
I miejsce: Ksawier Gawliczek, Oliwier Gawliczek.

Pierwszy Krok do lat 8
III miejsce: Zuzanna Łapa,
IV miejsce: Łucja Budny,
VI miejsce: Lena Warzecha.

 

Drużyna APN GKS SMS Tychy 2011 zajęła I miejsce w rozgrywkach Zimowej Ligii SMS Arena w grupie Ligii Europy.

Praca Janka pt. „Zandgruba” została wybrana spośród 220 nadesłanych prac z całej Polski. Wszystkie prace zostaną opublikowane w antologii, która ukaże się na Wrocławskich Targach Dobrych Książek w grudniu 2020 r.

🥉 Zofia Gil III miejsce stylem dowolnym,
🥉 Martyna Gruszka III miejsce grzbietem,
🥉 Darcy Dec III miejsce stylem klasycznym,
🥉 Nadia Szostak III miejsce stylem dowolnym,
🥈 Martyna Mrzyk II miejsce grzbietem,
🥈 Sabrina Munari II miejsce stylem motylkowym,
4️⃣ Natalia Duda IV miejsce stylem zmiennym,
4️⃣ Emilia Szczotka IV miejsce stylem klasycznym,
🥈 Paweł Jakubiec II miejsce stylem zmiennym,
🥈 Konrad Kwiecień II miejsce grzbietem,
🥈 Filip Cudek II miejsce stylem klasycznym,
🥈 Wojciech Świerkot II miejsce stylem klasycznym,
🥉 Adam Gregorowicz III miejsce stylem dowolnym,
🥉 Bartosz Sojka III miejsce stylem dowolnym,
4️⃣ Mikołaj Pasternak IV miejsce grzbietem,
4️⃣ Radosław Kloc IV miejsce stylem motylkowym.

🥈 Miłosz Kuśmierz, II m styl dowolny,
🥉 Robert Sodzawiczny, III m styl klasyczny,
🥈 Zuzanna Giełżecka, II m styl motylkowy,
🥈 Maja Rakoczy, II m styl klasyczny,
🥉 Ola Gowarzewska, III m grzbiet,
🥈 Milena Szymańska, II m grzbiet,
🥈 Klaudia Jakubowska, II m styl dowolny,
🥈 Drużynowo dziewczęta, zajęły II miejsce w sztafecie,
🥈 II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu dziewcząt,
🥉 III m w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu chłopców.

Dwa złote medale i tytuł drugiego najlepszego zawodnika według punktacji FINA to dorobek Szymona Mleczek na XVI Mikołajkowych Zawodach Pływackich, które dobyły się 14 grudnia 2019 r.

Skoki na ścieżce klasa młodzieżowa : 🥈II miejsce Nataniel Magiera, V miejsce Kacper Mazur.
Skoki na ścieżce chłopców kl III: V miejsce Oliwier Gawliczek, VII miejsce Ksawier Gawliczek.
2-ki chłopców klasa III – 🥇 I miejsce Oliwier Gawliczek, Ksawier Gawliczek.
2-ki chłopców klasa młodzieżowa – 🥈II miejsce Nataniel Magiera, Kacper Mazur.
2-ki dziewcząt klasa młodzieżowa: V miejsce Lena Pytlak, Natalia Widz.
Skoki na ścieżce dziewcząt klasa młodzieżowa do lat 8 – VII miejsce Lena Klimek.

Klaudia Jakubowska – 🥈 srebro na 25 m stylem dowolnym i 🥈 srebro na 25 m style klasycznym  w roczniku 2008-2009 🏊‍♀️,
Weronika Jakubowska – 🥈 srebro na 25 m stylem grzbietowym i 🥉 brąz na 25 m stylem klasycznym  w roczniku 2010-2011 🏊‍♀️.

👉 IV miejsce rocznik 2007 i młodsi,
👉 XI miejsce rocznik 2006 i starsi.

🤸‍♀️🤸‍♂️Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:
✔️ Skoki na ścieżce dziewcząt: VII miejsce Karolina Oziemczuk.
✔️ Skoki na ścieżce chłopców: II miejsce Ksawier Gawliczek, III miejsce Oliwier Gawliczek.
🤸‍♀️🤸‍♂️ Puchar Prezesa Śląskiego Związku Akrobatyki Sportowej:
✔️ Skoki na ścieżce dziewcząt: VIII miejsce Maria Kuśmierz, III miejsce Nataniel Magiera, IV miejsce Mateusz Bogocz.

🥇🏆 I MIEJSCE w roczniku 2005 i 2006,
🥇🏆 I MIEJSCE w roczniku 2007 i 2008.

✔️ IV miesjce: Magiera Nataniel i Mazur Karol ,

✔️ II miesjce: Mańka Konrad i Pułkowski Jan I,

✔️ III miesjce: Giełżecka Antonia i Malinowska Odeta,

✔️ IV miesjce: Giełżecka Antonia, Gowarzewska Aleksandra i Malinowska Odeta,

✔️ IV miesjce: Klimek Lena.

Dystans 1500 m i 10 przeszkód do pokonania w ekstremalnych warunkach.
🥇Weronika zajęła 1 miejsce w kategorii 8-9 lat, 🥈Klaudia 2 miejsce w kategorii 10-11 lat.

🥈2 miejsce z trampoliny 3 m,
🥉3 miejsce z wieży 5 m,
🥉3 miejsce z trampoliny 1 m.

🤸‍♂️ Ogólnopolskie Zawody w Akrobatycznych Skokach na ścieżce Młode Nadzieje, Warszawa 25.05.2019 r.
Zawodnicy Akro-Gym Mikołów świetnie się spisali. Na profilu klubu znajdują się filmy ze startu uczniów.

🥇Oliwier Gawliczek – I miejsce, klasa młodzieżowa,
🏅Ksawier Gawliczek – IX miejsce, klasa III,
🏅Karolina Oziemczuk – X miejsce, klasa III,
🏅Maja Rakoczy – XXIX miejsce, klasa III,
🏅Natalia Kałuża – XXXVI miejsce klasa III.

Sabrina Munari w dniu wczorajszym na silnie obsadzonych zawodach lekkoatletycznych zanotowała kolejne wysokie miejsca.
✔️ 100m w serii 1 miejsce, ogólnie 4 z czasem 13:34 (rocznik 04 i 05),
✔️ 200m w serii 2 miejsce, ogólnie 4 z czasem 27:98 (rocznik 04 i 05).

👍 Dziewczęta i chłopcy zajęli wysokie II miejsca na Finale Rejonowym w Mikołowie.

🥇🥇Nasze akrobatki i nasi piłkarze najlepsi w Miasto Tychy w Powiatowych Igrzyskach w czwórboju.
🏆 Gratulujemy i trzymamy kciuki w poniedziałek w zawodach rejonowych!

🥉Mateusz Bogocz – miejsce I,

🥇Tymek Kuciński – miejsce III.

🏊‍♂️ Nasz uczeń Piotr Kolasa w zawodach międzynarodowych „Tyska Wiosna 2019” zdobył 4 złote medale i jeden srebrny oraz puchar najlepszego zawodnika w kategorii Open.

🏊‍♀️ W miejskich zawodach pływackich indywidualnie Maja Rakoczy zdobyła 2 miejsce stylem klasycznym, Klaudia Jakubowska 3 miejsce stylem dowolnym.
💪 Zajęliśmy drużynowo 9 miejsce na 13 zespołów.

🏆 II miejsce Ksawier Gawliczek,
🏆 III miejsce Oliwier Gawliczek.
Gratulujemy!

Srebrny medal w Pucharze Świata w Warszawie dla trenera Bartłomieja Garbacika.

Piotr Kolasa z klasy 4b startował w Mistrzostwach Polski w skokach do wody.
✔️ Z wieży 5-metrowej 3 miejsce;
✔️ W skokach z trampoliny 3-metrowej 2 miejsce;
✔️ Z trampoliny 1-metrowej – 4 miejsce.

W miniony weekend nasze uczennice startowały w Mistrzostwach Amatorów Miasta Tychy w pływaniu.

Weronika Jakubowska w kategorii 2011-2012 zdobyła:

  • Złoto na 25 m s.grzbietowym
  • Złoto na 25 m s.dowolnym
  • Złoto na 25 m s.klasycznym

Klaudia Jakubowska w kategorii 2009-2010 zajęła:

  • 6 miejsce na 25 m s.grzbietowym
  • 5 miejsce na 25 m s.dowolnym
  • 5 miejsce na 25 m s.klasycznym

Piosenka „Kocham Cię Polsko” nagrana przez uczniów klas IB, IIA, IIB i IIIA zwyciężyła w projekcie e-twinning EUROVISION, OLDSCHOOL.
W projekcie brało udział 8 szkół podstawowych z Belgii, Turcji, Grecji, Bułgarii, Hiszpanii, Rumunii i Polski.
Nasza piosenka zwyciężyła głosami przyznanymi przez uczniów ze wszystkich szkół biorących udział w projekcie.

Trójki kobiet klasa młodzieżowa:
– Buchwald Roksana
– Kałuża Natalia
– Malinowska Odeta
  MIEJCE VI

Dwójki kobiet klasa młodzieżowa :
– Buchwald Roksana
– Malinowska Odeta
MIEJSCE VI

Dwójki mężczyzn klasa młodzieżowa:
– Biskup Mateusz
– Mazur Karol

MIEJCE I

– Mazur Kacper
– Magiera Nataniel

 MIEJSCE II

Klub AKRO-GYM Mikołów

III MIEJSCE w klasyfikacji międzyklubowej

Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła III miejsce w województwie w sztafetowych biegach przełajowych w zawodach wzięło udział 16 szkół.
Przypominamy, że wcześniej zwyciężyli na szczeblu miasta i powiatu.

Szkołę reprezentowali:

  • Miłosz Kuśmierz,
  • Błażej Malirz,
  • Robert Sodzawiczny,
  • Jan Walicki,
  • Mikołaj Pasternak,
  • Adam Ryt.

Czworo naszych uczniów brało udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez  MDK Bogucice-Zawodzie.

Natalia Widz i Wiktoria Sołtys zakończyły udział z wyróżnieniem.
Gratulujemy!

Uczniowie po opieką trenera  Bartłomiej Garbacika wzięli udział w zawodach judo i zajęli następujące miejsca:

Drugie miejsca zajęli:
– Mikołaj Bojarski 34kg,
– Robert Sodzawiczny 36 kg i Tymoteusz Kuciński 33 kg.

Trzecie miejsca zajęli:
-Wiktor Skierś 30 kg,
-Nataniel Magiera 22kg,
-Tymon Pehl 28kg,
-Kacper Białas 22kg,
-Zupok 26kg,
-Karol Psik 39,
-Szymon Brańczyk 48 kg,

W biegu biorą wzięli udział  uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego pod opieką  Pani Ani Królikowskiej:

– Zuzia Giełzecka klasa V

– Maria Kusmierz klasa V

– Natalia Hwozdeńska klasa V

-Błażej Malirz klasa VI

-Adam Ryt klasa VI

-Mikołaj Pasternak klasa VI

-Konrad Walicki klas VIII

Nasi uczniowie w zawodach rejonowych w biegach przełajowych, które odbyły się w Łaziskach – zajęli dziś  I miejsce na sześć startujących szkół i awansowali do finałów wojewódzkich.

Uczniowie naszej szkoły wygrali dzisiaj XIX edycje turnieju Akademia Cup 2018 dla rocznika 2010 Gratulujemy!

Zawodnicy Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy i uczniowie rocznika 2008/09  naszej szkoły zajęli III miejsce na silnie obsadzonym turnieju Sprting CUP w Lublińcu.

Nasi uczniowie na zawodach o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Akrobatyki Sportowej zajęli następujące miejsca:

– Gawliczek Ksawier  II miejsce
– Gawliczek Oliwier   III miejsce

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików :

– Karolina Oziemczuk VIII miejsce

AkroGym Mikołow zespołowo III miejsce

Kacper Madeja – zawodnik APN GKS Tychy oraz uczeń Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy  został powołany na mecz eliminacyjny z Małopolskim ZPN-em.

🏆Reprezentanci naszej szkoły wygrali grę miejską „Mecz o Tychy” w Miasto Tychy. Brawo!
🥇Najlepsi w rozwiązywaniu zagadek o historii sportu to:
Odeta Malinowska,
Maja Rakoczy,
Mikołaj Pasternak, 
Szymon Oziemczuk.
Zabawa cudowna! Jesteśmy niezwyciężeni!
Grę zorganizowała Tyska Galeria Sportu

🎖W konkurencji 4-ki chłopców I m: Zalewski Bartosz, Stachura Jakub, Bojarski Mikołaj, Botor Juliusz; II m Rak Patryk, Siedlaczek Krystian, Banaś Natan, Knahl Mateusz.
🎖2-ki chłopców II m Botor Juliusz, Knahl Mateusz; III m Banaś Natan, Rak Patryk.
🎖2-ki mieszane IV m Antonia Giełżecka, Kpnieczny Paweł
🎖3-ki dziewcząt I m Malinowska Odeta, Rakoczy Maja, Oziemczuk Karolina.
🎖Skoki na ścieżce klasa młodzieżowa do lat 8
I m Oliwier Gawliczek, II m Ksawier Gawliczek
🎖Skoki na ścieżce klasa młodzieżowa 9-10 lat II m Julian Botor, III m Mikołaj Bojarski
🏆Miło nam poinformować, że w klasyfikacji międzyklubowej klub Akro-Gym Mikołów zajął dziś I miejsce 🏆 ! Klub naszych akrobatów!

Miejsca indywidualne:
🥇I miejsce Przemysław Chęś,
🥈II miejce Szymon Oziemczuk.

🏆Brawo chłopaki…. gramy dalej na kolejnym wyższym szczeblu rozgrywek szkolnych!🏆
Powodzenia!
👏Uczniowie i trenerzy gratulują uczestnictwa i postawy na boisku wszystkim zawodnikom Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy👏

🏆🥇„Najlepsza z najlepszych” w Olimpusku – Karolina Skrabaka z dyplomem za I miejsce w Polsce na ponad 23000 uczestników. Wypełniła zadania z angielskiego bezbłędnie. Gratulujemy i jesteśmy dumni z uczennicy i z Pani Agaty naszego nauczyciela!
🥉Tuż za nią na miejscu trzecim uplasowała się Natalia Widz z klasy 1b.
🏅Ksawery Kowalski z klasy 1b również może pochwalić się dyplomem laureata za zajęcie zaszczytnego miejsca czternastego.
😀Laureatem testu zintegrowanego został Kacper Ślefarski z klasy 1b plasując się na miejscu jedenastym.
💪Ponad 70% naszych uczniów uzyskało wynik ponad średnią krajową.

🎖Regionalny konkurs origami organizowany przez Osiedlowy Klub Origami.
🏆Nasi uczniowie z nagrodami: Lena Klimek oraz Grzegorz Guja.

 Brawo dla uczniów naszej szkoły którzy bardzo dobrze zaprezentowali się na mini turnieju w Bielsku-Białej! Zajęli II miejsce ale najważniejsze jest to, że rozegrali bardzo interesujące spotkania z ekipami z Niemiec oraz miejscowym Rekordem 🇩🇪🇵🇱

🥉MAJA RAKOCZY 🥉 III miejsce w stylu grzbietowym !
🥉WOJTEK ZBYSZOWSKI 🥉 III miejsce w stylu motylkowym a 🥉JULIAN KUŚ 🥉 III miejsce w grzbietowym.