Szlachetna Paczka 2020

SZLACHETNA PACZKA

W SMS TYCHY

akcja trwa do 10 grudnia!

KOMU POMAGAMY?

Pani Anna (38 l.) wraz z mężem Wojciechem (43 l.) wychowują trójkę dzieci: Artura (19 l.), Izabellę (17 l.) oraz Mateusza (14 l.). Rodzina cały czas boryka się z trudną sytuacją finansową, a czas epidemii znacznie ten kryzys zaostrzył. Małżeństwo obecnie czeka na decyzję w sprawie większego mieszkania, gdyż zamieszkują do tej pory wszyscy razem w jednym pokoju z kuchnią. Mąż pani Anny znalazł zatrudnienie, ponieważ czas pandemii pozbawił go pracy. Utrzymują się z jego pensji i świadczeń rodzinnych. Po odliczeniu kosztów bieżących i opłat w kwocie 1542 zł pozostaje rodzinie 387 zł na jedną osobę. Przed epidemią żyło im się lepiej, gdyż pan Wojciech miał dobrze płatną posadę. Rodzina wzajemnie się wspiera. Widać między nimi miłość i wzajemny szacunek. Marzą o wspólnych wakacjach, lecz teraz najważniejsza jest zamiana mieszkania na większe. Czas epidemii zablokował decyzje administracyjne. Uwielbiają wspólne rozmowy i spacery. Artur mimo tego, że jest pełnoletni nie podejmuje pracy zarobkowej ze względu na obowiązek szkolny i konieczność przygotowania do matury. W wolnych chwilach lubi rysować wraz z siostrą Izą, a Mateusz uwielbia pomagać mamie w pracach kuchennych – może rośnie im mały mistrz kucharstwa. Natomiast pan Wojtek w wolnej chwili, lubi sobie pomajsterkować.

CZEGO POTRZEBUJĄ?

Najważniejszymi potrzebami Rodziny jest sprzęt gospodarstwa domowego:

Łóżko jest niezbędne, gdyż chłopcy nie mają na czym spać (potrzebna jest wersalka).

Biurko do nauki.

Laptop – sprzęt niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej. Niemożność nauczania zdalnego, przy jednym komputerze, w rodzinie, przy trójce dzieci w wieku szkolnym. ZAREZERWOWANY

Pozostałe potrzeby:

Artykuły spożywcze

Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach.

Środki czystości

Proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów.

Wyposażenie mieszkania

Pościel o wymiarze 160/200 (poszwy, prześcieradło), ręczniki, koc.

Szczególne upominki

Nie zapomnijmy, że możemy sprawić ogromną radość Rodzinie, podarowując im nie tylko niezbędne przedmioty. Sprawmy im prezenty, o których marzą.

Anna: karta podarunkowa na kosmetyki,

Wojciech: wkrętarka,

Artur: zestaw do rysowania,

Izabella: karta podarunkowa na odzież,

Mateusz: Słuchawki bezprzewodowe.

JAK MOŻESZ POMÓC?

  1. Możesz przynieść wyżej wymienione produkty do szkoły i zostawić je w pudle pod sekretariatem. Zbiórkę będziemy prowadzić też w APN-ie oraz w SMS Arena.
  2. Jeżeli nie możesz dotrzeć do szkoły, a chcesz pomóc, możesz zrobić przelew na rachunek bankowy: 45 1050 1399 1000 0090 8106 0122. Jest to konto Rady Wspomagającej, dlatego ważne jest, aby przelew zatytułować SZLACHETNA PACZKA 2020. Z uzbieranych pieniędzy zakupimy produkty, których nie uda nam się uzbierać, a rozliczenie prześlemy Państwu w podsumowaniu akcji.
  3. W szkole, APN-ie i SMS Arena będzie dostępna skarbonka, do której można będzie wrzucić gotówkę.