Finały Eliminacji Miejskich Deichmann Minimistrzostw 2019 w Tychach!

W miniony weekend na boiskach kompleksu piłkarskiego im. Alfreda Potrawy rozegraliśmy Finały Eliminacji Miejskich w Tychach XIII edycji turnieju Deichmann Minimistrzostwa! Słoneczny ósmy weekend tegorocznych rozgrywek przysporzył wielu emocji blisko 400 zawodnikom, trenerom, rodzicom i wszystkim kibicom. Zacięte pojedynki stoczyło 37 drużyn! Niestety wygrać mogła tylko 1 w każdej z kategorii. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w Tychach otrzymały bilety na Ogólnopolski Finał Finałów, gdzie zmierzą się ze zwycięzcami z pozostałych 29 miast z całej Polski.

Kategoria U-9

W sobotę 08.06.2019r. w kategorii U-9 o wyjazd na Ogólnopolski Finał Finałów walczyły 24 drużyny. O rozstawieniu w finałowej tabeli zdecydowały mecze rozgrywane przez 7 poprzednich weekendów. Niestety, aby wyłonić zwycięzcę, drużyna przegrywająca mecz kończyła przygodę w tegorocznej edycji turnieju. W meczach półfinałowych Anglia i Czechy wywalczyły sobie prawo do udziału w pojedynku o pierwsze miejsce. Natomiast o miejsce trzecie rywalizowali Paragwaj i Chile, gdzie ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Paragwaju. Mecz finałowy przysporzył nam wielu emocji już w pierwszej połowie spotkania, kiedy Anglia szybko objęła prowadzenie i długo broniła tego wyniku. W drugiej części spotkania zawodnicy Czech zmobilizowali się i dwukrotnie pokonali bramkarza przeciwników. Ostatecznie Czechy pokonały Anglię 2:1, tym samym zapewniając sobie udział w Finale Finałów, gdzie zmierzą się ze zwycięzcami z pozostałych 29 miast.

I. Czechy (SMS ŻAPN Żywiec)
II. Anglia (APN GKS TychySMS Tychy)
III. Paragwaj (APN GKS TychySMS Tychy)

Kategoria U-11

W Finałach Miejskich starszej kategorii wiekowej, do lat 11, udział wzięło 13 zespołów. Niestety również tylko jeden mógł zdobyć bilet na Ogólnopolski Finał Finałów, dlatego przegrany mecz oznaczał pożegnanie z tegoroczną edycją turnieju. Podczas pierwszej ceremonii zakończenia, pamiątkowe dyplomy i medale wręczał prezes Stowarzyszenia „Kochamy Sport” – Pan Tomasz Kucharski – główny organizator Rozgrywek Deichmann Minimistrzostw w całej Polsce. Pierwszy mecz półfinałowy Brazylia-Holandia zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Brazylii, która czterokrotnie zmusiła bramkarza Holandii do wyciągnięcia piłki z siatki. Drugiego finalistę wyłoniły rzuty karne, tak zacięty pojedynek stoczyli zawodnicy reprezentacji Polski oraz Francji. Ostatecznie trzy strzały wykorzystali Polacy awansując tym samym do Finału Eliminacji Miejskich w kategorii U-11. W meczu o trzecie miejsce Holandia okazała się lepsza od swoich rywali, natomiast pierwsze miejsce wywalczyła Brazylia pokonując Polskę sześcioma bramkami. Podczas głównej ceremonii wręczenia nagród gościliśmy Radnego Miasta Tychy – Pana Krzysztofa Króla, który uhonorował  medalami wszystkich zawodników.

I. Brazylia (Górnik Libiąż)
II. Polska (APN GKS TychySMS Tychy)
III. Holandia (APN GKS TychySMS Tychy)

W tym miejscu w imieniu organizatora rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa – Stowarzyszenie „Kochamy Sport”, partnera tytularnego – firmę Deichmann oraz współorganizatora turnieju w Tychach – Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy, pragniemy podziękować wszystkim piłkarzom za sportową walkę i postawę na boisku, trenerom za prowadzenie kolejnych młodych talentów oraz rodzicom i kibicom dziecięcej piłki nożnej doceniającym każdy wysiłek zawodników. Jednocześnie mamy nadzieję, że turniej był dla wszystkich okazją do świetnej zabawy i spotkamy się podczas kolejnej, XIV edycji Deichmann Minimistrzostw już w przyszłym roku!

Zdjęcia z rozgrywek znajdują się na profilu facebook Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy