AKCJE WOLONTARIATU

Akcja charytatywna dla Beaty - żony naszego trenera

Aby pomóc Beacie (żonie trenera i współzałożyciela Akademii, wychowawcy wielu pokoleń młodzieży, zawodnika GKS Tychy Zbyszka Konieczki, która dzielnie walczyła z nowotworem Glejakiem mózgu IV kategorii) Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy wraz ze wsparciem Uczniów, Rodziców i Pracowników naszej szkoły, zorganizowała wiele wydarzeń charytatywnych (turniej piłkarski, konferencje, zbiórka pieniędzy, bal, licytacje). 

Mimo szeroko zakrojonych działań, po długiej chorobie, Pani Beata Konieczko odeszła.
Łączymy się w bólu z naszym trenerem Zbyszkiem i jego rodziną.

❤️ W ich imieniu dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w walkę o jej zdrowie i życie.

Szlachetna Paczka - 2019 r.

Już po raz kolejny włączyliśmy się do akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomogliśmy Rodzinie Pani Tatiany. Wspólnie stworzyliśmy paczkę o wartości około 7 000 zł. Zebraliśmy dary, które w całości wypełniły potrzeby potrzebującej rodziny.

Nic tak nie opisze emocji i naszego zaangażowania, jak relacja z wręczenia paczki Rodzinie:

 

Pan Dariusz otworzył drzwi, zza jego pleców nieśmiało spoglądał Dominik i gdy zobaczył wolontariuszy z prezentami był głośny okrzyk: "Mamo, jakie super prezenty!", a tata nie dowierzał, że wszystkie te kolorowe piękne pudełka są dla jego rodziny. Dominik kręcił się po pokoju zniecierpliwiony i pytał: "Mamo, mogę iść na dół po paczki? Tato, szybciej, gdzie moja kurtka". Twarz mu promieniała i uśmiech był od ucha do ucha. Pani Monika, babcia chłopaka, aż usiadła z wrażenia "Gdzie to wszystko się zmieści? Boże, nie wierzę, ze to taka wielka paczka". Pani Tatiana się rozpłakała, zasłoniła twarz rękami... Gdy Elf wniósł lodówkę, rodzina całkowicie się rozkleiła. Płakała pani Monika, pani Tatiana i sąsiadka, która przyszła popatrzeć, co to za afera w bloku 🙂 . Gdy wnieśliśmy już wszystko, Dominik nie mógł wytrzymać z emocji, skakał po wersalce wołając "Ja chcę otworzyć paczki, mamo, mogę otworzyć?". Kiedy wspólnie otwieraliśmy prezenty cała rodzina patrzyła z niedowierzaniem, wzruszeniem. Emocji było mnóstwo, a atmosfera pełna radości i napięcia. Co będzie w kolejnej paczce, skoro ta otwarta zawiera tyle dobroci? Pani Tatiana płakała cichutko siedząc w kącie pokoju na wózku: "Boże, jak się za to wszystko odwdzięczymy, jak podziękować?" Pan Dariusz, chłop jak dąb, też nie potrafił ukryć łez i emocji, które miał wypisane na twarzy. Pani Monika, jak to ona, dyrygowała rodziną:"Tutaj postaw te konserwy, zostaw to mydło... Jezu kochany, ile wspaniałości!"...
Czuliśmy się jak wróżki, które pomogły spełnić marzenia oraz pomóc spędzić święta godnie i magicznie. To spotkanie z rodziną wzruszyło wszystkich wolontariuszy, którzy w imieniu Darczyńców przekazywali podarunki. Cudownie było widzieć łzy wzruszenia, drżenie rąk pani Moniki, gdy razem z wnuczkiem otwierała kolejne pudełka. Cudownie było zobaczyć szeroki uśmiech, radość i ulgę na twarzy pana Dariusza oraz wdzięczność na twarzy pani Tatiany. Dzięki Państwu- społeczności SMS Tychy- święta będą piękne!

Słowo od Rodziny

"Dziękujemy Państwu za przygotowanie dla nas Szlachetnej Paczki. Nikt nigdy nie zrobił nam takiego prezentu! Cieszyliśmy się, gdy pani Patrycja powiedziała, ze znalazł się dla nas Darczyńca i przygotuje paczkę. Myśleliśmy, że będzie to drobna paczka, a ta od Was była dla nas szokiem! Tyle pudełek, nowa lodówka, zestaw toaletowy. I tak wiele środków higienicznych dla mnie i mamy. Dziękuję, bo nie wiem, jak jeszcze mogłabym się odwdzięczyć za tyle dobra!
Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły radosnych, błogosławionych świąt! Niech ten czas będzie spokojny, ciepły od obecności osób najbliższych. Dziękujemy i pozdrawiamy!"

Słowo od Wolontariusza

Szanowni Państwo i cudowna młodzieży!
Serdecznie dziękuję za współpracę i chęć niesienia pomocy. Dziękuję za każdą wiadomość podczas przygotowywania prezentów, pytania i wątpliwości, bo to pokazywało mi, jak bardzo jesteście wrażliwi i uważni na potrzeby drugiego człowieka. Przygotowana przez Was paczka to paczka na 6+. Było mi niezmierni miło poznać Waszych reprezentantów w czasie Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Jesteście wspaniali!
Życzę Wam wszystkim spokojnych, radosnych świąt w gronie osób bliskich Waszym sercom. W nowym roku samych sukcesów, nie tylko sportowych, ale też takich w życiu osobistym.
Pozdrawiam, do zobaczenia w przyszłym roku!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!

 

Mądrzy Cyfrowi

😁 Odeta Malinowska, Natalia Hwozdenska, Karolina Oziemczuk i Maja Rakoczy postanowiły uwrażliwić społeczność szkolna na osoby niepełnosprawne. Przeprowadziły wywiad z wicedyrektorka Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tychach (OREW), by dowiedzieć się jak funkcjonują dzieci z niepełnosprawnościami i jak zachować się w ich obecności.
👍 Dodatkowo w miesiącu życzliwości postanowiły wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klas 1-3 zrobić kartki dla dzieciaków z OREW z okazji Dnia Życzliwości, który obchodziliśmy 21 listopada😁

Zbiórka na Fundację „Zwierzęca Arkadia”

Nasi uczniowie zagrali dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo

Grupa rocznika 2008 rozegrala wspólnie z Borussia Goczałkowice oraz Kuloodpornymi Bielsko Biała spotkanie towarzyskie na rzecz Hospicjum Świetlikowo. Super zabawa na głównej płycie Stadionu Miejskiego oraz trybunach. Grad goli a przede wszystkim wspólny dobry CEL - pomoc tyskiemu hospicjum.

 

Zbiórka dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego

💪 Przy wsparciu całej społeczności szkolnej SMS Tychy Ośrodkowi Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawaczemu udało się zakupić potrzebny do codziennej pracy podnośnik.❤️

Bieg dla Kuby

Nie mogło dzisiaj zabraknąć przedstawicieli naszych uczniów, nauczycieli i dyrekcji na charytatywnym "Biegu dla Kuby" dziś na Paprocanach.

Kartki świąteczne dla podopiecznych Świetlikowa

Dzień Kolorowej Skarpetki

🌺🌞 21 marca 2019 r. obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny oraz Międzynarodowy Dzień Ludzi z Zespołem Downa.
👉 Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”. O co chodzi z tymi skarpetami nie do pary? Dwie różne skarpety nawiązują do dodatkowego chromosomu w 21 parze chromosomów osób z zespołem Downa. 👍 Mimo pewnych różnic wszyscy mamy prawo do szczęścia i godnego życia!

Góra Grosza

Akcja "Góra Grosza", która trwała do 3 stycznia, ma na celu wsparcie dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną np. w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
😁 Dziękujemy za wsparcie. Uzbieraliśmy 453 zł.

Zbiórka dla OREW Tychy

💚💚💚 Dzięki wspólnej zbiórce i akcji świątecznej dziś przekazaliśmy kwotę 2112 złotych OREW Tychy.🖤🖤🖤 Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali kolędy i mieli również możliwość zapoznania się z pracą ośrodka. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.

Tyska Zupa

💪 Blisko 300 sztuk słoików uzbieranych przez uczniów i rodziców wylądowało 3 grudnia w magazynie Tyska Zupa.
🍲 Po ich wyparzeniu będą się nadawały do wydawania posiłków potrzebującym oraz podczas Tyskiej Wigilii dla ubogich organizowanej przez Inicjatywa Tyska.
 Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i rodzicom naszej szkoły.