Azjatycka wyprawa

6 uczniów naszej szkoły wyruszyło razem z trenerem Bartłomiejem Garbacikiem do Tokyo.

Japońska przygoda trwała kilka dni, a na naszych uczniów czekało wiele atrakcji, m. in.:

Rozpoczęcie wyprawy w pierwszej i najstarszej szkole judo Kōdōkan (jap. 講道館 Kōdōkan) –jest to najstarsza i największa szkoła judo na świecie.

? Uczniowie bawili się też w wesołym miasteczku Tokyo Dome City, stamtąd odwiedzili największe skrzyżowanie na świecie w dzielnicy Shibuya, a na końcu zwiedzania poszli do Tokyo Tower, gdzie dzieci wjechały na samą górę i oglądały panoramę miasta ?️
? PS. Odwiedziliśmy tez popularny wśród judokow sklep Mizuno gdzie uczniowie kupowały judogi.

?? Zwiedzanie świątyni Eisoji (miejscu narodzin Kodokan Judo) oraz  dzielnicy Asakusa, gdzie uczniowie oglądali buddyjską świątynie Senso-ji oraz popularną ulice ze sklepami Nakamise.
?? Atrakcją była kaligrafia pisma japońskiego a na koniec dnia uczniowie byli w najstarszym wesołym miasteczku w Tokyo.

? “Dzisiaj odwiedziliśmy bardzo ciekawe muzeum Edo w Tokio. Potem poszliśmy zobaczyć hale do sumo, w których odbywają się największe turnieje sumitów.
? Dzień zakończyliśmy świetnym treningiem, w którym dzieciaki robią coraz większe postępy” – relacjonował kolejny dzień trener Garbacik.

Jedną z ostatnich atrakcji był Disneyland Tokyo.
✔️ Ostatnie popołudnie w Tokio przeznaczyliśmy na pamiątkowe zakupy a następnie wjechaliśmy na najwyższą wieżę telekomunikacyjną na świecie Skytree gdzie z 450 metrów podziwialiśmy  widoki.