BURSA SMS TYCHY

Zamysłem środowiska Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy i Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy jest tworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie będą mieli możliwość rozwijania swoich wszechstronnych talentów oraz harmonijnie się rozwijali w obszarze odpowiedzialnego dojrzewania do życia w wieku dorosłym.

Bursa SMS Tychy jest miejscem codziennego funkcjonowania uczniów po zakończeniu zajęć lekcyjnych i treningów. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę opiekuńczo – wychowawczą zapewniającą całodobową opiekę dla zawodników. W bursie jest miejsce na realizację własnych zainteresowań pozasportowych, a jednocześnie jest to doskonała okazja, aby czas samodzielnego funkcjonowania wzbogacić o podstawowe kompetencje życiowe, takie jak sprzątanie swojego miejsca codziennego życia, pranie własnej odzieży, wykonywanie podstawowych prac porządkowych miejsc wspólnych, planowanie i realizacja codziennych “małych” celów.

W okresie dojrzewania dla większości nastolatków rówieśnicy są “najważniejsi”. To naturalny etap rozwoju. Następuje powolne przechodzenie w świat dorosłych. Aby proces dojrzewania przebiegał harmonijnie, potrzebny jest stały kontakt z Rodzicami i zapewnienie zdrowego  środowiska rówieśniczego.

Dla zachowania zdrowej równowagi potrzebne jest stawianie wyraźnych granic, tłumaczenie zasad, konsekwencja oraz budowanie pozytywnych relacji. Pracownicy i Opiekunowie Bursy mają tego świadomość i dlatego starają się tworzyć dobre miejsce rozwoju młodych ludzi, będąc w stałym kontakcie z mieszkańcami Bursy jak i ich rodzicami.