Mundurki – artykuł Dziennika Zachodniego

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy od początku swojego istnienia wprowadziła jako obowiązujący wszystkich uczniów mundurek szkolny. W jego skład wchodzi biała koszulka polo z kolorowym logiem szkoły oraz granatowy sweter chłopięcy oraz granatowy rozpinany sweterek dla dziewcząt z białym logo szkoły.
Od pierwszego dnia szkoły mundurki przyjęły się i nasi uczniowie z dumą noszą je każdego dnia w szkole.
Jednolity strój szkolny utożsamia jej uczniów ze społecznością szkolną i klasą, wprowadza harmonię oraz równość między uczniami bez względu na status społeczny rodzin z których pochodzą. Dodatkowo mundurek wyznacza schludność i elegancję – każde dziecko ma się wyróżniać swoim dobrym zachowaniem, angażowaniem w naukę i życie szkoły a nie strojem.
Z czasem, mamy nadzieję, że  wypracujemy również jakość i elitarność naszej szkoły na tle innych szkół sportowych w regionie, ale na to potrzeba nam czasu i na to wszyscy wspólnie musimy sobie zapracować.

W piątek w Dzienniku Zachodnim zamieszczony został bardzo ciekawy artykuł dotyczący noszenia w szkole mundurków zainspiraowany uczniami naszej szkoły.
Zapraszamy serdecznie do lektury niżej zamieszczonego artykułu.

>> Link do artykułu Dziennika Zachodniego <<