Otwarcie nowego budynku Szkoły Mistrzostwa Sportowego

ROK SZKOLNY 2018/2019 OFICJALNIE ROZPOCZĘTY

Od września 2017 roku w Tychach działa pierwsza w historii miasta Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy. Utworzona szkoła stwarza optymalne warunki treningowe młodym sportowcom. Organem prowadzącym jest Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy. W programie ramowym jest 16 godzin zajęć sportowych, w tym zajęcia z psychologiem sportowym i dietetykiem, zajęcia z pływania. W naszej szkole w klasach I-III stawiać będziemy na ogólny rozwój fizyczny, motoryczny i mentalny poprzez wdrożenie zajęć z akrobatyki, pływania. Specjalizację sportową wprowadzamy w klasie czwartej i tam uczniowie będą intensywniej angażowani w trening poszczególnych dyscyplin obecnie piłka nożna oraz akrobatyka.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy ruszyła rok temu z klasami I-VII od roku szkolnego 2017/2018 ale docelowo jest już 12 oddziałów na ośmiu poziomach szkoły podstawowej. Po pierwszym roku działalności zainteresowanie szkoła jest ogromne i od 3 września 2018 w szkole będzie ponad 200 uczniów i uczennic. Dlatego poprzedni budynek przy al. Niepodległości 32 okazał się za mały już po roku działalności dlatego Władze Akademii zdecydowały o znalezieniu większego budynku. W lutym br. Rozpoczęto prace przygotowawcze w byłym budynku biurowym przy ul. Oświęcimskiej 32. W ostatnich dniach wymieniono prawie 1500m2 sufitów podwieszanych trudnopalnych oraz dźwiękochłonnych, taką samą powierzchnię podłóg oraz wyremontowano 6 węzłów sanitarnych. Odnowiono tynki oraz powierzchnie malarskie. Wyposażono w meble i niezbędny sprzęt do prowadzenia lekcji w pracowniach przedmiotowych. Budynek docelowo może przyjąć blisko 300 uczniów. Na parterze szkoły znajduje się centrum fizjoterapii i treningu motorycznego SMS Fizjo-Activ. Jednocześnie zmieniono sposób użytkowania z budynku biurowego na szkolny. Przed budynkiem znajduje się spory parking na 70 samochodów a dojazd z centrum miasta bardzo przystępny.

Otwarcie nowego budynku SMS Tychy - galeria

W remoncie szkoły pomogły tyskie firmy min. Hotel Aros, Mera, Multiform, Auxiom, Ecophon, które w większości udzieliły nam sporych rabatów ale również wsparły finansowo jak firma Stabilio. Dziękujemy!
Zarząd APN GKS Tychy 3 września br. Oddaje do użytku i nauki zupełnie nowy budynek z pracowniami, gabinetami, klasami, sekretariatem oraz centrum fizjoterapii i motoryki SMS Fizjo-Activ.
Obiady uczniowie będą spożywać w restauracji Hotelu Aros. W szkole obowiązują mundurki. Zależy nam, by nasi uczniowie wyglądali jednakowo zarówno na boisku, jak i w szkole. Strój jest elementem dobrego wychowania, kultury osobistej i przywiązania do szkoły. Naszym celem jest wychowanie dobrego człowieka, który nawet jeśli nie pójdzie w stronę kariery sportowej, to ze sportu uczyni ważny punkt swojego życia. Chcemy aby absolwenci szkoły zainteresowali się m.in. dziennikarstwem sportowym, psychologią sportową, dietetyką, wolontariatem lub pracą w klubie sportowym. Szkoła mistrzostwa sportowego zakłada bardzo ścisłą współpracę wychowawczą i edukacyjną z rodzicami swoich uczniów. Szkoła jest placówką niepubliczną na zasadzie szkoły publicznej.
Uczniowie lubiący i kochający sport będą mieć warunki do dobrego łączenia jego uprawiania z nauką oraz nauczycieli, którzy rozumieją sportowe dusze.