Premier Mateusz Morawiecki w SMS Tychy

W poniedziałek, 5 sierpnia, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci całej społeczności Akademii. W nowo wybudowanym obiekcie SMS Arena Tychy gościliśmy wyjątkowych gości, odwiedzili nas Premier Mateusz Morawiecki, minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Wszystko to za sprawą ogłoszenia wyników “Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej–Sportowa Polska”, do którego zgłosiła się również Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy. Na terenie województwa śląskiego dofinansowanych zostanie 9 inwestycji, w tym kwotą 912.000,00 zł budowa całorocznego obiektu sportowego – SMS Arena Tychy. Wykaz pozostałych inwestycji dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Galeria zdjęć oraz kulisy wydarzenia dostępne są na  profilu facebook Akademii.

W latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy łącznie na inwestycje w całej Polsce ok. 2,3 mld zł. Pozwoli to wybudować lub zmodernizować ok. 6 000 obiektów sportowych, w tym za ponad 254 ml zł 401 na terenie województwa śląskiego.