W minioną niedzielę 17 grudnia 2017 odbyła się już VI edycja “Świąt z Akademią” – czyli najważniejszego corocznego wydarzenia organizowanego przez Akademię Piłki Nożnej GKS Tychy. Czas kiedy jeden raz w roku cała społeczność Akademii może się spotkać w jednym miejscu i czasie, dziękując sobie wspólnie za przepracowany rok kalendarzowy. Tym bardziej jesteśmy dumni z zaproszenia i możliwości wzięcia udziału w tym świątecznym wydarzeniu.
Punktualnie o godzinie 14.15 zawodnicy Akademii wspólnie z trenerami uroczyście przemaszerowali wokół parkietu jak zwykle gościnnej Hali Sportowej Tychy przy ul. Piłsudskiego 20. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 zawodników Akademii i uczniów SMS Tychy, a także ich najbliższe rodziny, przyjaciele i znajomi.
Całą uroczystość poprowadził tradycyjnie już niezawodny Mirosław Kańtor – znakomity konferansjer i wierny Przyjaciel Akademii. Po oficjalnym przywitaniu przybyłych gości, zawodników i rodziców przez pełen skład Zarządu Akademii, w tym Dyrektora naszej szkoły – Pana Marcina Legwanda, wydarzenie co rusz było przeplatane wyróżnieniami, oficjalnymi podziękowaniami oraz występami artystycznymi dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków pod przewodnictwem Pani Agnieszki Grzesiak oraz Pana Piotra Grzesiaka, a także występami naszych uczniów.