Wycieczka do Warszawy ;-)

W dniu 19 listopada uczniowie dwóch szkół – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie wraz z opiekunami, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Już o 5 rano z Tychów, a następnie o 5.30 z Imielina, wszyscy zwarci i gotowi wyruszyli w drogę na podbój stolicy.
Pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzania Starego Miasta. Uczniowie przeszli ulicami Starówki, gdzie mogli podziwiać m.in. Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Stadion Narodowy, Kościół Akademicki św.Anny, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza.

Następnym punktem programu było uczestnictwo we Mszy św. w Archikatedrze przy grobie ks.kard.Stefana Wyszyńskiego. Był również czas na zwiedzanie Archikatedry. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum bł.ks. Jerzego Popiełuszki. Uczniowie mogli bliżej poznać historię życia i męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki, jak również modlić się przy grobie męczennika, przy którym to modlili się również przed laty m.in.św. Jan Paweł II czy Papież Benedykt XVI.

Po zwiedzeniu żoliborskiego muzeum wszyscy udali się na upragniony obiad, by mieć siły na pozostałe atrakcje tego dnia. Po obfitym obiedzie nadszedł czas na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci poprzez pobyt w Muzeum mogły oddać hołd wobec wszystkich tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę.


Po tym pełnym wzruszeń i refleksji czasie, uczniowie udali się na piłkarski klasyk, czyli mecz piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa i a Górnikiem Zabrze. Przy prawie 30 tysiącach widzów dzieci mogły nie tylko podziwiać sportowe umiejętności piłkarzy, ale również poczuć klimat niesamowicie gorącego a zarazem ekscytującego dopingu prowadzonego przez kibiców obydwu drużyn.

Po sportowych emocjach uczniowie wraz z opiekunami udali się w podróż powrotną do Imielina i Tychów, gdzie ok. godz. 1.00 w nocy czekali już pod szkołami stęsknieni rodzice.
Dziękujemy Panu Markowi Dąbrowskiemu za super organizację i logistykę!