O szkole

Od września 2017 roku w Tychach zostanie otwarta pierwsza w historii miasta Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy. Utworzeniem szkoły oraz optymalnych warunków treningowych młodym sportowcom chcemy przenieść na wyższy poziom szkolenie sportowe w naszym klubie. Organem prowadzącym jest Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy.

>>>PREZENTACJA – MISJA, WIZJA, PROGRAM SZKOŁY<<<

W programie ramowym będzie 16 godzin zajęć sportowych, w tym zajęcia z psychologiem sportowym i dietetykiem, zajęcia z pływania.
W naszej szkole w klasach I-III stawiać będziemy na ogólny rozwój fizyczny, motoryczny i mentalny poprzez wdrożenie zajęć z akrobatyki, pływania, lekkiej atletyki. Specjalizację sportową wprowadzimy w klasie czwartej i tam  uczniowie będą intensywniej angażowani w trening poszczególnych dyscyplin.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy rusza z klasami I-IV od roku szkolnego 2017/2018 ale docelowo będzie osiem klas na poziomie szkoły podstawowej.
Projekt zakłada utworzenie dwóch pierwszych klas oraz po jednej drugiej, trzeciej i czwartej. W każdej klasie przygotowanych będzie po 20 miejsc dla uczniów.

W nowej szkole obowiązywać będą mundurki. Zależy nam, by nasi uczniowie wyglądali jednakowo zarówno na boisku, jak i w szkole. Strój jest elementem dobrego wychowania, kultury osobistej i przywiązania do szkoły.

Naszym celem jest wychowanie dobrego człowieka, który nawet jeśli nie pójdzie w stronę kariery sportowej, to ze sportu uczyni  ważny punkt swojego życia. Chcemy aby absolwenci szkoły zainteresowali się m.in. dziennikarstwem sportowym, psychologią sportową, dietetyką,  wolontariatem lub pracą w klubie sportowym.

Szkoła mistrzostwa sportowego zakłada bardzo ścisłą współpracę wychowawczą i edukacyjną z rodzicami swoich uczniów.

Przyszłych uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego czekają testy sprawnościowe oraz indywidualne spotkania z rodzicami i nauczycielami.

Szkoła będzie szkołą niepubliczną na zasadzie szkoły publicznej. Uczniowie lubiący i kochający sport będą mieć warunki do dobrego łączenia jego uprawiania z nauką oraz nauczycieli, którzy rozumieją sportowe dusze.