Pracownicy Szkoły

ADMINISTRACJA

Nauczyciel historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie.

Absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim. Egzaminator OKE w Jaworznie. Nagrodzony przez Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tychy. Opiekun wielu laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Śląskiego Kuratora Oświaty, Olimpiady wiedzy o Górnym Śląsku. Poprowadził drużynę w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, w których jego uczniowie zostali uznani za najlepszych mówców w Polsce.

Wierny kibic GKS-u Tychy, kawosz oraz miłośnik górskich wędrówek.

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny na kierunku fizjoterapii oraz podyplomowe studia  przygotowania pedagogicznego. Licencjonowany trener UEFA ELITE YOUTH A.

Od początku związany z Akademią Piłki Nożnej SMS Tychy jako trener oraz koordynator grup GRASSROOTS.

Od 2020 r., wicedyrektor do spr. sportowych.

W swojej pracy wykorzystuje techniki oparte na metodach współczesnej pedagogiki.

 

 

 

 

“Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie”

Ukończyła Akademię Ekonomiczną na kierunku Zarządzanie i Marketing.

W Naszym zespole pełni obowiązki Sekretarza szkoły ds. finansowych i kadrowych. Współzałożycielka dwóch dziecięcych klubów piłkarskich oraz Tyskich Szpilek w Biznesie.

NAUCZYCIELE I TRENERZY

Ukończyła studia z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Oprócz pracy w szkole wyjeżdża na kolonie i obozy letnie w roli wychowawcy.

Porozumiewa się w języku polskim oraz w języku migowym, który czasami przemyca na zajęciach z dziećmi.

W wolnej chwili stawia na sport lub wieczór przy książce czy filmie.

Uwielbia podróże oraz adrenalinę. Zawsze uśmiechnięta, energiczna i chętna do pomocy.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (Pedagogika ze specjalnością animacja społeczno-kulturalna),  Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Nauczycielskich (Wychowanie Przedszkolne), Edukacji Elementarnej  (wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna) oraz Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Nauczycielskich (język polski) Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach.

Od 2003 roku angażuje się w pracę z dziećmi (wychowawca kolonijny, pomysłodawczyni Młodzieżowej Inicjatywy Poznawczej MONTOWNIA, praca w przedszkolu, obecnie w szkole).

Autorka licznych publikacji dla dzieci, tekstów piosenek, występów teatralnych, szkolnych i przedszkolnych.

W SMS Tychy od września 2019.

Prywatnie pasjonatka kina, gier planszowych. Uwielbia czytać, śpiewać i tańczyć.

Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Kielcach – Filia w Piotrkowie Trybunalskim.

W pracy z dziećmi kieruje się słowami J. Korczaka:

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

W czasie wolnym lubi czytać książki i oglądać seriale medyczne. Kocha dzieci, psy i polskie morze.

Z zamiłowania i wykształcenia nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej, a także wczesnej edukacji Montessori. Swoją nauczycielską przygodę rozpoczęła dwanaście lat temu. Od początku
miała okazję rozwijać się jako młody pedagog w duchu Porozumienia bez Przemocy. Przez te wszystkie lata uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach NVC, Kręgów Naprawczych, SELF-REG. W 2020r. uzyskała certyfikat trenerki Minimediacji. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, by jak najlepiej wspierać najmłodszych w ich rozwoju. W swojej codziennej pracy wykorzystuje projekt empatycznej komunikacji „Sen Żyrafy”, którego autorami są Frank i Gundi Gashler. Codzienne kontakty z dziećmi, rodzicami Jej podopiecznych  oraz kadrą szkoły są powodem, dla którego codziennie do pracy idzie z ciekawością i otwartością na nowe doświadczenia.

Ukończyła 5-letnie dzienne Studia na Uniwerystecie Śląskim wydziału Nauk o Edukacji i Etnologii. Permanentnie podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne kursy i szkolenia. Szczególnie zainteresowana tematami związanymi z integracją klasy, wartościami czy wychowawczą rolą szkoły. W SMS Tychy od 2017r.
Uwielbia pracę z uczniami, a Jej optymizm i energia udziela się każdemu uczniowi.
Po pracy chętnie spędza czas z rodziną oraz przy dobrej książce.

Ukończyła Zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne i rehabilitację i edukację osób z niepełnosprawnością intelektualną, także fizjoterapię. Absolwentka studiów podyplomowych o kierunku Logopedia.
Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, poprzez uczestniczenie w kursach i szkoleniach. Uwielbia pracę z dziećmi. Interesuje się medycyną. Wolne chwile spędza z rodziną, czytając książki lub aktywnie: grając w tenisa ziemnego, squasha, siatkówkę lub jeżdżąc na rolkach.

Absolwentka Filologii Germańskiej z Językiem Szwedzkim Uniwersytetu Śląskiego oraz Edukacji Elementarnej – Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna.

Podczas swojej kariery zawodowej zdobyła doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Praca z najmłodszymi w kraju, jak i za zagranicą, pomogła jej pogłębić wiedzę metodyczną związaną z innowacyjnymi metodami nauczania wczesnoszkolnego.

Jej pasją jest przede wszystkim praca z dziećmi, języki obce, kultura krajów europejskich oraz siatkówka. W wolnych chwilach bierze do ręki gitarę lub dobrą książkę.

Monika Kuśmierz jak sama o sobie mówi w jej słowniku nie ma takich słów jak:  niemożliwe, nie da się i nie umiem. Może godzinami słuchać piosenek z bajek Walta Disneya, nie pogardzi też utworami Kuby Badacha i Mietka Szcześniaka. Uwielbia robić coś z niczego co potwierdzają członkowie rodziny ” nawet z drobnostki zrobi burze”.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk Społecznych kierunek politologia, przykład na to , że na naukę  i realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Absolwentka WSZiNS  kierunku pedagogika o specjalność wczesnoszkolna i przedszkolna. Rozkochana w pedagogice Marii Montessori  i Jana Bosko. Uważa, że nie ma dzieci niegrzecznych są tylko takie, które poszukują własnej drogi. Prywatnie żona męża i mama piątki dzieci. Ceni otwartość i różnorodność.

Jej ulubiony cytat “mów do dziecka z pozycji podłogi a nie krzesła”.

Absolwentka filologii polskiej oraz edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W pracy z uczniami zwraca szczególną uwagę na kształtowanie poczucia odpowiedzialności, samodzielności i współpracy, wykorzystując elementy pedagogiki planu daltońskiego.

Miłośniczka pływania, biegania, jazdy na rowerze i crossfitu. Uwielbia odpoczywać w górach i nad morzem.

Tyszanka, ukończyła  studia magisterskie Akademii Marynarki Wojennej. Jest absolwentką czterech kierunków studiów podyplomowych, posiada międzynarodowe certyfikaty językowe (w tym najwyższy na poziomie C2) oraz na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach.

Języka angielskiego uczy od prawie 10 lat – jest to dziedzina, którą z przyjemnością zgłębia także w wolnym czasie. Doświadczenie nauczycielskie zbierała pracując w przedszkolu, gimnazjum oraz szkołach językowych. Interesuje się kulturą i historią Stanów Zjednoczonych, uwielbia amerykańskie kino – szczególnie chętnie ogląda filmy biograficzne oraz te oparte na prawdziwych wydarzeniach.

Nie pogardzi także dobrą komedią romantyczną 😉 Jej ukochanym serialem są “Przyjaciele”, których może oglądać bez końca. Uwielbia podróżować i fotografować – najbardziej ze swoją rodziną.

Kulturoznawca, amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, egzaminator maturalny.

Jako nauczyciel doświadczenie zbierał od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, technikum i liceum. Ceniony wykładowca szkół językowych.

Pasjonat gier komputerowych, sportu i muzyki rockowej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch uroczych córek.

Ukończył Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego w Tychach oraz Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Permanentnie podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne szkolenia i kursy. Szczególnie zainteresowana tematami związanymi innowacjami technologicznymi ułatwiającymi uczenie się oraz nauczanie język

ów obcych.

Praca nauczyciela jest dla mnie przede wszystkim sposobem życia ale również środkiem pozwalającym osiągnąć wyznaczone w życiu cele.

 

“Learning another language is like becoming another person.”– Haruki Murakami

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Filologia Angielska ze specjalnością tłumaczeniową z językiem koreańskim oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne.

Prywatnie pasjonatka języków obcych, zwierząt i gier komputerowych. Chwile wolne od nauczania angielskiego i planowania ciekawych zajęć spędza na treningach ze swoim koniem lub na długich spacerach z psami.

Absolwent International Business na Uniwersytecie Ekonomicznym, ale przede wszystkim pasjonata geografii i języka angielskiego. Gdy ma tylko czas podróżuje do państw do najciekawszych pod względem geograficznym państw Skandynawskich Zwolennik wprowadzania modelu fińskiego w nauczaniu. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Tychy, dla najlepszych studentów.

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego i hiszpańskiego.

Na zajęciach wykorzystuje nowoczesną i niekonwencjonalną metodykę. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Jest cenionym lektorem w firmach i instytucjach. Poszukując nowych dróg rozwoju kilkakrotnie otrzymała stypendium naukowe za granicą między innymi w Salermo, Sorrento, Genuii, Gargnano.

Swoją pasję rozwija również będąc pilotką wycieczek zagranicznych oraz organizatorką wyjazdów językowych w kraju oraz we Włoszech i Hiszpanii.

Z wykształcenia zasadniczego jest magistrem ekonomii i specjalistą od kontaktów Public Relations. Studia te, ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Biegła znajomość języka włoskiego pozwoliła na spędzenie roku studiów w ramach Unijnego Stypendium Leonardo da Vinci na stażu w firmie oraz kolejnego rocznego stypendium Erasmus we Włoszech na uniwersytecie na kierunku Ekonomia i Zarządzanie i otrzymała wówczas certyfikat międzynarodowy, znajomości języka włoskiego jako obcego CELI w Perugii. Absolwentka następnie studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na kierunku Tłumaczeń języka prawniczego i sądowego, a także studiów podyplomowych z Przygotowania pedagogicznego w nauczaniu języków obcych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Rzeszowie. Nieustannie rozwija się i podnosi swoje kompetencje, bierze udział w szkoleniach, kursach oraz konferencjach kierunkowych.

W pracy wykorzystuje techniki oparte głównie na neurolingwistyce w nauczaniu języków obcych, co zgłębia w ramach poszerzania wiedzy profesjonalnej. Jej metody pracy oparte są głównie o warsztat ćwiczeniowy i komunikację. Specjalizuje się w pracy z dziećmi wielojęzycznymi.

Prywatnie mama dwójki dzieci dwujęzycznych i pasjonatka wszelkich tematów związanych z Italią. Miłośniczka dobrej włoskiej kuchni i muzyki włoskiej. Lubi książki poradnikowe i z psychologii zachowań ludzkich. Gustuje w filmach kostiumowych, albo trudnych, problematycznych melodramatach, jak i mocnych filmach szpiegowskich czy kryminalnych, oglądanych w towarzystwie swoich dwóch kotów. Lubi podróże i to nie tylko te po Włoszech.

Historyk, rekonstruktor historyczny, cyklista oraz podróżnik. W wolnych chwilach miłośnik fantastyki naukowej, kultury wschodniej oraz fotograf amator. Laureat Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku, absolwent Uniwersytetu Śląskiego (kierunek historia, specjalizacja samorządowo-administracyjna), na którym miał przyjemność przewodniczyć Studenckiemu Kole Historyków. Od czasów studenckich wierny przyjaciel Polonii, szczególnie tej zamieszkującej południe Rosji (Kraj Krasnodarski).

W szkole stara się ukazywać historię nie jako nudną przeszłość lecz ciąg, który kreuje tu i teraz.

Jestem pewien, że przysłowie „historia kołem się toczy” jest prawdziwe, jednak to my wybieramy do jakiego wozu te koło doczepimy.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, ukończyła studia podyplomowe przyrody. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej oraz średniej. Jest czynnym egzaminatorem maturalnym z biologii. Była koordynatorem projektów unijnych oraz w wielu uczestniczyła ja

ko osoba prowadząca zajęcia. Jest nauczycielem, który w swoim dorobku zawodowym ma finalistów konkursu przedmiotowego z biologii.

Od początku swojej pracy jest wychowawcą klasowym. Uczyła w wielu klasach o profilu sportowym

zarówno gimnazjalnych jak i w szkole średniej, była również wychowawcą klas o takiej specjalizacji.

Ukończyła fizykę techniczną – Optoelektronikę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne, matematykę i audyt wewnętrzny w finansach publicznych.

Pokazuje, że dziedzina uważana za najtrudniejszą z nauk jest niezwykle ciekawa i wykorzystywana w każdej chwili naszego życia. Chętnie pomaga uczniom w zrozumieniu pojawiających się problemów nie tylko fizycznych czy matematycznych.

Jej pasją są podróże oraz jazda na rowerze, odkrywanie nowych miejsc oraz poznawanie ciekawych ludzi. Czas wolny poświęca rodzinie wspólnie rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

Ukończyłem studia inżynierskie, a następnie magisterskie-uzupełniające na kierunku Inżynieria Środowiska Politechniki Łódzkiej, Filii w Bielsku- Białej, a następnie Studia podyplomowe nadające uprawnienia pedagogiczne i równocześnie studia podyplomowe z matematyki w Wyższej szkole Administracji, również w Bielsku- Białej. W celu uzupełnienia kwalifikacji zawodowych ukończyłem studia podyplomowe z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz z geografii na Uniwersytecie Śląskim. Uzyskałem również uprawnienia egzaminatora OKE Jaworzno w zakresie egzaminu maturalnego z chemii, egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz egzaminu ósmoklasisty z matematyki, chemii i geografii, z możliwością poprawiania w systemie on-line na platformie Scoris. Obowiązki egzaminatora pełnię od około 15 lat.

 

Corocznie uczestniczę w różnorodnych formach kształcenia, zarówno w zakresie nauczanych przedmiotów jak i umiejętności opiekuńczo-wychowawczych. Warto wymienić choćby superwizje w pracy nauczyciela, kurs tutoringu w szkole a także  udział w projekcie budząca się szkoła.

 

Poza szkołą rozwijam pasję fotograficzną, szczególnie w zakresie fotografii sportowej, ale również sesji fotograficznych indywidualnych i grupowych  czy obsługi fotograficznej imprez okolicznościowych. Ukończyłem warsztaty fotografii pejzażowej, sportowej a także pracy z modelką/modelem w plenerze i w studiu. W zakresie fotografii sportowej współpracuję lub współpracowałem z takimi klubami piłkarskimi jak LKS Bestwina, z którym jestem związany od dziecka, z Polonią Tychy, KKS Czarni Sosnowiec, Wisłą Skoczów, MTS Knurów ale także zapaśniczymi Slavia Ruda Śląska i Siła Mysłowice.

 

Praca w szkole jest dla mnie możliwością spełnienia i przekazywania innym tego, co kiedyś sam otrzymałem. Wierzę, że uda mi się u grupy uczniów rozbudzić chęć zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Ukończone szkoły:

2008 Politechnika Śląska, doktor nauk technicznych

2001 Uniwersytet Śląski, mgr geografii

Studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą (Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach)

Kurs pilota bezzałogowych statków powietrznych UAVO 2017 (uprawnienia wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, ważne do 2023)

Absolwentka wychowania plastycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego na kierunku Technika.

Potrafi dobrze zorganizować naukę, uwzględniając funkcję kształcącą z kulturą i sztuką.

Jej pasją jest malarstwo, profesjonalna florystyka oraz podróże.

Ukończyła Kolegium Nauczycielskie w Raciborzu, specjalizacja: Wychowanie Fizyczne i  Zdrowotne z surdopedagogiką, Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach: Uzupełniające Studia Magisterskie oraz studia podyplomowe: Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej. Dodatkowe umiejętności: Instruktor Rekreacji Ruchowej (aerobik), Instruktor Dyscypliny Sportu (piłka ręczna).

Uwielbia wędrówki górskie o każdej porze roku, jazdę na rowerze i pogodnych ludzi.

Ukończył teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W szkole odpowiedzialny za Samorząd uczniowski. Instruktor tenisa stołowego i siatkówki, niegdyś sędzia piłki nożnej OZPN Siedlce.

Finalista konkursu archidiecezji katowickiej „Bohater katechezy”, współorganizator Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, pieszych i rowerowych pielgrzymek.Pełen pasji w organizowaniu wycieczek, konkursów oraz turniejów i rozgrywek sportowych. Z wielkim zaangażowaniem wspiera duchowo swoich wychowanków.

Niepoprawny optymista pełen szalonych pomysłów, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Ukończył Akademi Wychowania Fizycznego w Katowicach. Posiada tytuł menedżera sportu. Jest trenerem piłki nożnej posiadajacym licencje trenerską UEFA A.
Zwiazanany z Akademia Pilki Nożnej oraz SMS Tychy od 2019 roku.

Na swojej ścieżce trenerskiej brał udział w wielu szkoleniach oraz stażach. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w pracy z młodzieżą oraz w treningach indywidualnych, które prowadzi od kilku lat.

W życiu prywatnym prowadzi aktywny tryb życia, zgodny z zasada” W zdrowym ciele zdrowy duch”

Ukończył kurs Instruktora Piłki Nożnej na AWF Katowice, kurs trenera UEFA B oraz UEFA A oraz studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne. Uczestnik licznych staży trenerskich w klubach zagranicznych m.in FK Austria Wiedeń, NEC Nijmegen, FC Utrecht, Vitesse Arnhem. Ukończenie szkolenia w Hiszpani – WOSPAC Barcelona oraz obserwacja zajęć treningowych UE Cornella, Espanyol Barcelona, FC Barcelona.

Praca trenera to dla mnie przede wszystkim kształtowanie młodych ludzi, ich świadomości na temat rozumienia gry, procesu treningowego, odżywiania czy regeneracji, a także zrozumienia, iż najważniejszy jest rozwój długofalowy oraz sumienne podejście do swoich obowiązków co przyda się nie tylko w sporcie ale i w dorosłym życiu.

“Zwycięzcy robią to czego przegranym się nie chciało”. H. Jackson Brown Jr

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach (studia licencjackie, kierunek zarządzanie i marketing, specjalność: zarządzanie i marketing w sporcie) i zdobył tytuł magistra na macierzystej uczelni.

Od roku 2006 posiada tytuł instruktora sportu w dyscyplinie piłka nożna, a w 2014 roku ukończył kurs piłki nożnej, uzyskując licencję trenerską UEFA B.

Trener grup młodzieżowych w klubie SOŁA OŚWIĘCIM w latach 2012-2019 , od roku 2018 również trener grup młodzieżowych w Akademii GKS Tychy i SMS Tychy. Wychowawca placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Jego pasja to  – na pewno – sport i podróże.

Pora przedstawić trenerkę Elżbietę Nowicz, która aktualnie pracuje w Akademi GKS Tychy. Wcześniej pracowała w takich klubach piłkarskich jak KS Sporting Wrocław, KA 4 resPect,

Klubach narciarskich Racing Kids, Vis Sport.

Projektach kobiecej piłki: Catch The Dream, Akademia Młodych Orlic.

Ponadto była drugim trenerem kadry wojewódzkiej dziewcząt u-15 Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej 💪 z którą wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych (im. Ireny Półtorak).

Uwielbia wiele sportów drużynowych, koszykówkę, piłkę ręczną oraz jako rodowita Kędzierzynianka (ZAKSA Kędzierzyn Koźle) siatkówkę, w której też miała małe epizod;)

Jednak większą część swojego życia postanowiła poświęcić piłce nożnej, którą kontynuowała grając w LKS Rolnik B.Głogówek, z którym to także awansowała do I ligi.

Dodatkowo ⤵️

🔹posiada licencję Trenerską UEFA A, którą zdobyła w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej🔝,

🔹 ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie wybrała specjalizację trenerską,

🔹zdobyła uprawnienia instruktora sportu, pływania, tenisa, Nordic Walking oraz kierownika obozów sportowych,

🔹odbyła staż w takich klubach jak – KKS Zabrze oraz WKS Śląsk Wrocław Piłka Nożna Kobiet, zbierała także swoje doświadczenie trenerskie w KS Sporting Wrocław, KA 4 resPect gdzie powadziła liczne grupy młodzieżowe, dziecięce oraz piastowała funkcję koordynatora tenisa ziemnego.

🔹 jako zawodniczka zdobywała także medale w Ekstralidze futsalu w barwach LKS Rolnik B.Głogówek.

Elżbieta jest wulkanem energii. Ciągle stara się rozwijać. Interesuje ją psychologia sportu. Zawsze stara się dotrzeć do zawodnika czy zawodniczki. Poza tym jest osobą, która stara się patrzeć na jedną rzecz z wielu stron, co pozwala jej lepiej zrozumieć spotykające ją sytuacje. ☺

Kolejna już barwna, doświadczona postać, pełna energii i pozytywnego podejścia do życia.

Z zamiłowania do sportu ukończyłem Katowicką Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku wychowanie fizyczne. Z pasji do piłki nożnej podnosiłem swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych uzyskując stopień trenera klasy drugiej, a następnie trenera klasy pierwszej i licencjonowanego UEFA A.  Mimo wielu lat od uzyskania dyplomów ciągle podążam w kierunku rozwoju własnej pasji, szkoląc się na kursach trenerskich oraz w szczególności kursach trenera przygotowania motorycznego.  To właśnie przygotowanie fizyczne czy motoryczne jest dla mnie w dalszym ciągu obszarem któremu poświęcam teraz najwięcej czasu i rozwoju. Wychodząc z założenia, że praca nad potencjałem motoryczno-fizycznym  jest możliwa i kluczowa w każdym momencie życia sportowego,  staram się moich podopiecznych wspierać i kształtować w jak najbardziej profesjonalny sposób. Staram się podążać w swojej pracy za tym co nowe, niekonwencjonalne ale nie zapominając przy tym, że to co już odkryte w sporcie, motoryce jest równie istotne.  Bo, aby być sprawnym jak lampart, to przede wszystkim trzeba najpierw być zdrowym. Wiedza jaką przekazuje Dr Kelly Starrett w swojej książce „ Bądź sprawny jak lampart” jest dla mnie właściwym kierunkowskazem dla  sprawności fizycznej.

Odkąd pamiętam to trzeba było być sprawnym ale ……

„Możesz trenować rzucanie osiem godzin dziennie, lecz jeśli będziesz robić to źle, to po prostu nauczysz się źle rzucać. Zawsze zaczynaj od podstaw, a jakość wszystkiego co robisz, natychmiast się poprawi.” – Michael Jordan

Trenerka Agnieszka Rezler przez wiele lat była czynną zawodniczką reprezentowała klubyKKP Rem Marco Bydgoszcz, Polonia Poznań, FC Silesia Goerlitz ,AZS UAM POZNAŃ Futsal oraz beach soccer, który to też najlepiej wspomina. Medalistka Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski oraz uczestniczka Ligi Mistrzyń Beach Soccer.

Posiada licencję

UEFA B. Do tej pory swoje doświadczenie zbierała w grupach dziecięcych i młodzieżowych w KS Sporting Wrocław, KA 4 resPect, gdzie również pełniła funkcję k

oordynatora akademii oraz w Kadrze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej jako kierownik drużyny.

Skończyła kurs przygotowania motorycznego w Train With Brain. Ukończyła Akademię Przygotowania Motorycznego oraz staż w HES Academy. Ponadto brała udział w licznych warsztatach związanych z przygotowaniem motorycznym.

Bierze udział w projekcie Catch the Dream działającym na rzecz rozwoju piłki kobiecej.

Motto, którym się kieruje jest:

“Pracuj w ciszy, niech efekty zrobią hałas.”

Instruktor ju jitsu – judo. 3 Dan w ju jitsu sportowym. Instruktorka od 2015 roku. Brązowa medalista Mistrzostw Św   iata, Srebna medalistka, Mistrzostw Świata w ju jitsu, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Śląska.

Od 20 lat związany z judo, jego pasja stała się dla niego sposobem na życie. Od 16 lat, nieprzerwanie, jest reprezentantem Polski w Kadrze Narodowej Judo. Ma na swoim koncie medale Pucharów Świata i Europy, Mistrzostw i Pucharów Polski. Kolekcjonuje tytuły Mistrza Polski. Trenowaniem dzieci zajmuje się od prawie dekady, a jego podopieczni mogą pochwalić się całą kolekcją medali i nagród z ogólnopolskich zawodów. Swoje umiejętności i wiedzę o trenowaniu bardzo mocno opiera na wzorcach wywodzących się bezpośrednio z japońskiego judo.

Na macie nieustraszony i waleczny, w życiu cierpliwy i zrównoważony. Judo pozwala mu podróżować po całym świecie i chętnie dzieli się tymi doświadczeniami. Ceni sobie poczucie humoru. W wolnych chwilach szlifuje kaskaderskie triki i ogląda filmy oparte na faktach.

Trenerka tańca,  współwłaścicielka Szkoły Tańca Punkt Mikołów.

 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach:

magister wychowania fizycznego (specjalności gimnastyka korekcyjna, taniec). Instruktor sportu: akrobatyka sportowa, gimnastyka artystyczna, lekkoatletyka. Instruktor rekreacji ruchowej: fitness- nowoczesne formy gimnastyki, fitness – jogging.

Uczestniczka licznych kursów i szkoleń oraz konferencji naukowych głównie z zakresu motorycz

ności człowieka, akrobatyki i tańca. Jej pasją jest taniec towarzyski – posiada klasę taneczną „B” w tańcach standardowych.

W wolnej chwili (o ile taką ma) lubi aktywnie spędzać czas w górach.

Kieruje się myślą, że „ten kto nie chce znajdzie powód, ten kto chce znajdzie SPOSÓB !”

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy w biathlonie letnim. Trener II kl. lekkoatletyki. Instruktor gimnastyki sportowej oraz rekreacji ruchowej. Od 2005 roku związany z pracą wychowawczą, dydaktyczną i trenerską.

Absolwentka Wyższej Szkoły Edykacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi na kierunku pedagogika nauczycielska. Sędzia okręgowy oraz instruktor akrobatyki sportowej.Przed ponad 15 lat swojego życia trenowała taniec towarzyski i zdobyła klasę taneczna „A” w tańcach latynoamerykanskich.

Każda wolna chwile spędza na zabawie ze swoją rodzina 🙂

„Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością – jeśli odważymy się je realizować”

Nauczyciel wychowania fizycznego, trener II kl. akrobatyki sportowej; wielokrotna medalistka i finalistka Mistrzostw Polski i Europy w Akrobatyce Sportowej – konkurencja Skoki na Ścieżce; od 2003 r. sędzia związkowy i trener akrobatyki sportowej w KS ‘AKRO-GYM’ Mikołów,.

Twórczyni wielu sukcesów zawodniczych na zawodach na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim, m.in: Mistrzyń Polski Młodzików, Mistrzów Śląska, medalistów i finalistów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Od 7. roku życia związany z szachami. Grę rozpoczynał w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Szachowym gdzie jako junior uczestniczył w śląskich ligach seniorskich. Brał udział w I lidze oraz Ekstralidze Juniorów jako reprezentant AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Później został powołany do Kadry Narodowej Juniorów. Następnie jako senior uczestniczył w Sygnity Ekstralidze w klubie GKS 74 Pniówek Pawłowice.

Posiada medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach, Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach, a także zdobył Mistrzostwo Polski Województw reprezentując barwy Śląskiego Związku Szachowego. Jest też laureatem Stypendium Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dla najlepszych studentów, Stypendium Burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu, Nagrody Burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu, Stypendium Starosty Powiatu Pszczyńskiego, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz sportowe, a w czasach szkolnych był dwukrotnie laureatem Kangura Matematycznego.

Obecnie bierze udział w ligach zagranicznych w Czechach i Słowacji. Prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Akademia Eneasza, która kształtuje przyszłe pokolenia młodych adeptów gry w szachy.

 

Zdjęcie z uczelnianych mistrzostw na Ukrainie.

Ukończyłem AWF Katowice na kierunku wychowanie fizyczne oraz Edukacji dla bezpieczeństwa. Studia podyplomowe to kierunek hokeja czyli Trener hokeja najwyższej kategori A. W trakcie studiowania, zdobywanie instruktorów z piłki siatkowej, pływania, oraz sportów siłowych. Całe życie poświęcone hokejowi od szkoły podstawowej, aż do dziś oraz przez moment w trakcie studiowania Lekko atletyce w biegach na 100m.