Pracownicy szkoły

ADMINISTRACJA

Nauczyciel historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie.

Absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim. Egzaminator OKE w Jaworznie. Nagrodzony przez Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tychy. Opiekun wielu laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Śląskiego Kuratora Oświaty, Olimpiady wiedzy o Górnym Śląsku. Poprowadził drużynę w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, w których jego uczniowie zostali uznani za najlepszych mówców w Polsce.

Wierny kibic GKS-u Tychy, kawosz oraz miłośnik górskich wędrówek.

Ukończyła polonistykę oraz studia podyplomowe na kierunku Logopedia z glottodydaktyką na Uniwersytecie Śląskim. Permanentnie podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne szkolenia i kursy.

Szczególnie zainteresowana tematami związanymi z emocjami, relacjami międzyludzkimi oraz z rozwojem osobistym. Praca nauczyciela/wychowawcy/logopedy jest dla mnie przede wszystkim możliwością wyposażania dzieci w umiejętności komunikacji bazującej na metodzie Porozumienia bez przemocy. 

“Dyplomy, poszczególne miejsca w różnych konkursach, wyróżnienia, projekty oraz nagrody są ważne, ale o ileż ważniejszy jest sukces posiadania relacji z ludźmi, umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami, o które codziennie się potykamy.” – pisze Pani Ewelina.

Świat w którym żyjemy powstaje z jakości naszych relacji (Martin Buber).

NAUCZYCIELE I TRENERZY

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego SMS Rekord w Bielsku Białej. Obecnie student Psychologii w Biznesie.

Ukończony kurs trenera piłki nożńej: UEFA A

Pozaszkolnie: założyciel i trener w projekcie Sportowe Przedszkolaki – zajęcia sportowe w powiecie Bielskim.

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach (studia licencjackie, kierunek zarządzanie i marketing, specjalność: zarządzanie i marketing w sporcie) i zdobył tytuł magistra na macierzystej uczelni.

Od roku 2006 posiada tytuł instruktora sportu w dyscyplinie piłka nożna, a w 2014 roku ukończył kurs piłki nożnej, uzyskując licencję trenerską UEFA B.

Trener grup młodzieżowych w klubie SOŁA OŚWIĘCIM w latach 2012-2019 , od roku 2018 również trener grup młodzieżowych w Akademii GKS Tychy i SMS Tychy. Wychowawca placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Jego pasja to  – na pewno – sport i podróże.

Od 20 lat związany z judo, jego pasja stała się dla niego sposobem na życie. Od 16 lat, nieprzerwanie, jest reprezentantem Polski w Kadrze Narodowej Judo. Ma na swoim koncie medale Pucharów Świata i Europy, Mistrzostw i Pucharów Polski. Kolekcjonuje tytuły Mistrza Polski. Trenowaniem dzieci zajmuje się od prawie dekady, a jego podopieczni mogą pochwalić się całą kolekcją medali i nagród z ogólnopolskich zawodów. Swoje umiejętności i wiedzę o trenowaniu bardzo mocno opiera na wzorcach wywodzących się bezpośrednio z japońskiego judo.
Na macie nieustraszony i waleczny, w życiu cierpliwy i zrównoważony. Judo pozwala mu podróżować po całym świecie i chętnie dzieli się tymi doświadczeniami. Ceni sobie poczucie humoru. W wolnych chwilach szlifuje kaskaderskie triki i ogląda filmy oparte na faktach.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach: magister wychowania fizycznego (specjalności gimnastyka korekcyjna, taniec). Instruktor sportu: akrobatyka sportowa, gimnastyka artystyczna, lekkoatletyka. Instruktor rekreacji ruchowej: fitness- nowoczesne formy gimnastyki, fitness – jogging.

Uczestniczka licznych kursów i szkoleń oraz konferencji naukowych głównie z zakresu motoryczności człowieka, akrobatyki i tańca. Jej pasją jest taniec towarzyski – posiada klasę taneczną „B” w tańcach standardowych. W wolnej chwili (o ile taką ma) lubi aktywnie spędzać czas w górach.

Kieruje się myślą, że „ten kto nie chce znajdzie powód, ten kto chce znajdzie SPOSÓB !”

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ukończyła Kolegium Nauczycielskie w Raciborzu, specjalizacja: Wychowanie Fizyczne i  Zdrowotne z surdopedagogiką, Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach: Uzupełniające Studia Magisterskie oraz studia podyplomowe: Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej. Dodatkowe umiejętności: Instruktor Rekreacji Ruchowej (aerobik), Instruktor Dyscypliny Sportu (piłka ręczna).

Uwielbia wędrówki górskie o każdej porze roku, jazdę na rowerze i pogodnych ludzi.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (Pedagogika ze specjalnością animacja społeczno-kulturalna),  Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Nauczycielskich (Wychowanie Przedszkolne) oraz Edukacji Elementarnej  (wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna) Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach.

Od 2003 roku angażuje się w pracę z dziećmi (wychowawca kolonijny, pomysłodawczyni Młodzieżowej Inicjatywy Poznawczej MONTOWNIA, praca w przedszkolu, obecnie w szkole).

Autorka licznych publikacji dla dzieci, tekstów piosenek, występów teatralnych, szkolnych i przedszkolnych.

W SMS Tychy od września 2019.

Prywatnie pasjonatka kina, gier planszowych. Śpiewa, kiedy nikt nie słyszy.

Absolwentka Filologii Germańskiej z Językiem Szwedzkim Uniwersytetu Śląskiego oraz Edukacji Elementarnej – Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna.

Podczas swojej kariery zawodowej zdobyła doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Praca z najmłodszymi w kraju, jak i za zagranicą, pomogła jej pogłębić wiedzę metodyczną związaną z innowacyjnymi metodami nauczania wczesnoszkolnego.

Jej pasją jest przede wszystkim praca z dziećmi, języki obce, kultura krajów europejskich oraz siatkówka. W wolnych chwilach bierze do ręki gitarę lub dobrą książkę.

Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Kielcach – Filia w Piotrkowie Trybunalskim.

W pracy z dziećmi kieruje się słowami J. Korczaka:

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

W czasie wolnym lubi czytać książki i oglądać seriale medyczne. Kocha dzieci, psy i polskie morze.

Absolwentka anglistyki i studiów podyplomowych edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel. W swojej karierze zawodowej uczyła zarówno dzieci jak i dorosłych. Stawia na własny rozwój i nowoczesne metody nauczania. Nieustannie poszukuje nowych pomysłów do pracy z dziećmi podczas szkoleń i konferencji dla nauczycieli.

W SMS Tychy od września 2017 roku. Koordynowała wiele konkursów ogólnopolskich, brała udział ze swoja klasą w projektach ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczniowie Pani Agaty każdego roku zdobywają wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych Leon, z sukcesami biorą udział w konkursach literackich, plastycznych i językowych. Wolny czas spędza w domu z kubkiem dobrej herbaty, oglądając seriale lub kibicując FC Barcelonie.

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego i hiszpańskiego.

Na zajęciach wykorzystuje nowoczesną i niekonwencjonalną metodykę. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Jest cenionym lektorem w firmach i instytucjach. Poszukując nowych dróg rozwoju kilkakrotnie otrzymała stypendium naukowe za granicą między innymi w Salermo, Sorrento, Genuii, Gargnano.

Swoją pasję rozwija również będąc pilotką wycieczek zagranicznych oraz organizatorką wyjazdów językowych w kraju oraz we Włoszech i Hiszpanii.

Z wykształcenia zasadniczego jest magistrem ekonomii i specjalistą od kontaktów Public Relations. Studia te, ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Biegła znajomość języka włoskiego pozwoliła na spędzenie roku studiów w ramach Unijnego Stypendium Leonardo da Vinci na stażu w firmie oraz kolejnego rocznego stypendium Erasmus we Włoszech na uniwersytecie na kierunku Ekonomia i Zarządzanie i otrzymała wówczas certyfikat międzynarodowy, znajomości języka włoskiego jako obcego CELI w Perugii. Absolwentka następnie studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na kierunku Tłumaczeń języka prawniczego i sądowego, a także studiów podyplomowych z Przygotowania pedagogicznego w nauczaniu języków obcych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Rzeszowie. Nieustannie rozwija się i podnosi swoje kompetencje, bierze udział w szkoleniach, kursach oraz konferencjach kierunkowych.

W pracy wykorzystuje techniki oparte głównie na neurolingwistyce w nauczaniu języków obcych, co zgłębia w ramach poszerzania wiedzy profesjonalnej. Jej metody pracy oparte są głównie o warsztat ćwiczeniowy i komunikację. Specjalizuje się w pracy z dziećmi wielojęzycznymi.

Prywatnie mama dwójki dzieci dwujęzycznych i pasjonatka wszelkich tematów związanych z Italią. Miłośniczka dobrej włoskiej kuchni i muzyki włoskiej. Lubi książki poradnikowe i z psychologii zachowań ludzkich. Gustuje w filmach kostiumowych, albo trudnych, problematycznych melodramatach, jak i mocnych filmach szpiegowskich czy kryminalnych, oglądanych w towarzystwie swoich dwóch kotów. Lubi podróże i to nie tylko te po Włoszech.

Absolwentka filologii polskiej oraz edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W pracy z uczniami zwraca szczególną uwagę na kształtowanie poczucia odpowiedzialności, samodzielności i współpracy, wykorzystując elementy pedagogiki planu daltońskiego.

Miłośniczka pływania, biegania, jazdy na rowerze i crossfitu. Uwielbia odpoczywać w górach i nad morzem.

Tyszanka, ukończyła  studia magisterskie Akademii Marynarki Wojennej. Jest absolwentką czterech kierunków studiów podyplomowych, posiada międzynarodowe certyfikaty językowe (w tym najwyższy na poziomie C2) oraz na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach.

Języka angielskiego uczy od prawie 10 lat – jest to dziedzina, którą z przyjemnością zgłębia także w wolnym czasie. Doświadczenie nauczycielskie zbierała pracując w przedszkolu, gimnazjum oraz szkołach językowych. Interesuje się kulturą i historią Stanów Zjednoczonych, uwielbia amerykańskie kino – szczególnie chętnie ogląda filmy biograficzne oraz te oparte na prawdziwych wydarzeniach.

Nie pogardzi także dobrą komedią romantyczną 😉 Jej ukochanym serialem są “Przyjaciele”, których może oglądać bez końca. Uwielbia podróżować i fotografować – najbardziej ze swoją rodziną.

Kulturoznawca, amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, egzaminator maturalny.

Jako nauczyciel doświadczenie zbierał od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, technikum i liceum. Ceniony wykładowca szkół językowych.

Pasjonat gier komputerowych, sportu i muzyki rockowej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch uroczych córek.

Ukończyła fizykę techniczną – Optoelektronikę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne, matematykę i audyt wewnętrzny w finansach publicznych.

Pokazuje, że dziedzina uważana za najtrudniejszą z nauk jest niezwykle ciekawa i wykorzystywana w każdej chwili naszego życia. Chętnie pomaga uczniom w zrozumieniu pojawiających się problemów nie tylko fizycznych czy matematycznych.

Jej pasją są podróże oraz jazda na rowerze, odkrywanie nowych miejsc oraz poznawanie ciekawych ludzi. Czas wolny poświęca rodzinie wspólnie rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

Ukończył teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W szkole odpowiedzialny za Samorząd uczniowski. Instruktor tenisa stołowego i siatkówki, niegdyś sędzia piłki nożnej OZPN Siedlce.

Finalista konkursu archidiecezji katowickiej „Bohater katechezy”, współorganizator Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, pieszych i rowerowych pielgrzymek.Pełen pasji w organizowaniu wycieczek, konkursów oraz turniejów i rozgrywek sportowych. Z wielkim zaangażowaniem wspiera duchowo swoich wychowanków.

Niepoprawny optymista pełen szalonych pomysłów, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Od 7. roku życia związany z szachami. Grę rozpoczynał w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Szachowym gdzie jako junior uczestniczył w śląskich ligach seniorskich. Brał udział w I lidze oraz Ekstralidze Juniorów jako reprezentant AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Później został powołany do Kadry Narodowej Juniorów. Następnie jako senior uczestniczył w Sygnity Ekstralidze w klubie GKS 74 Pniówek Pawłowice.
Posiada medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach, Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach, a także zdobył Mistrzostwo Polski Województw reprezentując barwy Śląskiego Związku Szachowego. Jest też laureatem Stypendium Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dla najlepszych studentów, Stypendium Burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu, Nagrody Burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu, Stypendium Starosty Powiatu Pszczyńskiego, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz sportowe, a w czasach szkolnych był dwukrotnie laureatem Kangura Matematycznego.
Obecnie bierze udział w ligach zagranicznych w Czechach i Słowacji. Prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Akademia Eneasza, która kształtuje przyszłe pokolenia młodych adeptów gry w szachy.
Zdjęcie z uczelnianych mistrzostw na Ukrainie.

Absolwent Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej (1998). Doktorat obronił w 2004 r., habilitowany w 2011 r. Absolwent Wydziału Pedagogicznego (2018) i Wydziału Nauk Społecznych i Ekonomicznych (2019) Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Jego główne zainteresowania naukowe to geostatystyka, geoinformatyka, mapy cyfrowe i stosowanie technik informatycznych głównie w geologii. Autor i współautor ponad 80. publikacji, 25. prac naukowo-badawczych i 65. referatów oraz promotor ponad 50. (i recenzent ponad 80.) prac mgr. i projektów inż. Laureat licznych wyróżnień za osiągnięcia naukowe, jak i dydaktyczne, w tym m.in. Medalu Komisji Edukacji Narodowej (2018). Współorganizator i koordynator wielu wydarzeń popularno-naukowych o charakterze olimpiad, warsztatów i pokazów.

Jego pasje, które są i mają być dalekie od życia zawodowego, pozwalają mu nabrać oddechu i być od niego odskocznią, a są nimi gry komputerowe, muzyka z zakresu „hard” i „heavy”, fantastyka w literaturze i filmie, a ostatnio również świat bezzałogowych statków powietrznych (dronów).

Absolwentka wychowania plastycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego na kierunku Technika.

Potrafi dobrze zorganizować naukę, uwzględniając funkcję kształcącą z kulturą i sztuką.

Jej pasją jest malarstwo, profesjonalna florystyka oraz podróże.

Seksuolog; coach; terapeuta, pedagog społeczny; nauczyciel akademicki, trener; coach systemowy, grupowy i zespołowy; trener umiejętności społecznych, konsultant kryzysowy, oligofrenopedagog, praktyk TSR.

Wykształcenie:

 • Kolegium Nauczycielskie w Bielsku Białej pod opieką naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  (Pedagogika Resocjalizacyjna z elementami Profilaktyki; uzyskany tytuł: licencjat)
 • Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
  (Pedagogika Społeczna i Terapia Pedagogiczna; uzyskany tytuł: magister)
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego w Sosnowcu (Oligofrenopedagogika)
 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (Seksuologia)
 • Pracownia Coachingu NOVO w Warszawie
  (Studium Zawodowe Coacha Biznesu, Studium Zawodowe Trenera Zmiany, Szkoła Coachingu Zespołowego i Grupowego, Sandplay Coaching, Studium Coachingu Systemowego – certyfikacje)
 • Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości w Kołobrzegu (Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych SST)
 • Instytut Pozytywnej Terapii KryzysuTM w Krakowie (Certyfikowany Konsultant KryzysowyTM)
 • Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Pabianicach
  (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach)

W wolnych chwilach: muzyk, instrumentalista.

Ukończone szkoły:

 • 2008 Politechnika Śląska, doktor nauk technicznych
 • 2001 Uniwersytet Śląski, mgr geografii
 • Studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą (Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach)
 • Kurs pilota bezzałogowych statków powietrznych UAVO 2017 (uprawnienia wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, ważne do 2023)

Monika Kuśmierz jak sama o sobie mówi w jej słowniku nie ma takich słów jak:  niemożliwe, nie da się i nie umiem. Może godzinami słuchać piosenek z bajek Walta Disneya, nie pogardzi też utworami Kuby Badacha i Mietka Szcześniaka. Uwielbia robić coś z niczego co potwierdzają członkowie rodziny ” nawet z drobnostki zrobi burze”. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk Społecznych kierunek politologia, przykład na to , że na naukę  i realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Absolwentka WSZiNS  kierunku pedagogika o specjalność wczesnoszkolna i przedszkolna. Rozkochana w pedagogice Marii Montessori  i Jana Bosko. Uważa, że nie ma dzieci niegrzecznych są tylko takie, które poszukują własnej drogi. Prywatnie żona męża i mama piątki dzieci. Ceni otwartość i różnorodność. Jej ulubiony cytat “mów do dziecka z pozycji podłogi a nie krzesła”.