Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

(Źródło >> https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2)

9 maja 2024

Food Time – Kuchnia Włoska

10 kwietnia 2024

Włoska Świetlica

20 marca 2024

Dzień kolorowej skarpetki 🧦

6 marca 2024

Brak śniadania…żaden problem

18 stycznia 2024

Uczniowie-Uczniom 😍

21 grudnia 2023

Magiczny Kiermasz Świąteczny🎄❄️

3 listopada 2023

Już otwarta📌- nasza nowa Sala techniczna 🧰

18 października 2023

Zajęcia z robotyki i programowania – czas start 📣

27 września 2023

Rozpoczynamy nowy rok szkolny-zdroooowo i smacznie!

10 sierpnia 2023

Lego education

Ze środków programu Laboratoria Przyszłości Szkoła zakupiła Lego Education Spike oraz dokupiła, do już posiadanych wcześniej,  dodatkowe zestawy Lego Education Bricq. Dzięki tym zakupom, w nowym […]
12 lipca 2023

Wakacje wakacjami a my działamy!

27 czerwca 2023

Wykorzystanie plansz interaktywnych