Pracownicy Liceum

ADMINISTRACJA

NAUCZYCIELE I TRENERZY

Nauczyciel historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie,  HiT.

Absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim. Egzaminator OKE w Jaworznie. Nagrodzony przez Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tychy. Opiekun wielu laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Śląskiego Kuratora Oświaty, Olimpiady wiedzy o Górnym Śląsku. Poprowadził drużynę w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, w których jego uczniowie zostali uznani za najlepszych mówców w Polsce.

Wierny kibic GKS-u Tychy, kawosz oraz miłośnik górskich wędrówek.

Kulturoznawca, amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, egzaminator maturalny.

Jako nauczyciel doświadczenie zbierał od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, technikum i liceum. Ceniony wykładowca szkół językowych.

Pasjonat gier komputerowych, sportu i muzyki rockowej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch uroczych córek.

Absolwentka wychowania plastycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego na kierunku Technika.

Potrafi dobrze zorganizować naukę, uwzględniając funkcję kształcącą z kulturą i sztuką.

Jej pasją jest malarstwo, profesjonalna florystyka oraz podróże.

Ukończył teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W szkole odpowiedzialny za Samorząd uczniowski. Instruktor tenisa stołowego i siatkówki, niegdyś sędzia piłki nożnej OZPN Siedlce.

Finalista konkursu archidiecezji katowickiej „Bohater katechezy”, współorganizator Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, pieszych i rowerowych pielgrzymek.Pełen pasji w organizowaniu wycieczek, konkursów oraz turniejów i rozgrywek sportowych. Z wielkim zaangażowaniem wspiera duchowo swoich wychowanków.

Niepoprawny optymista pełen szalonych pomysłów, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Absolwent AWF Katowice na 5 letnich studiach magisterskich.

Trener z licencją UEFA A i z licencją Futsal C

Największe sukcesy w prowadzeniu zespołu seniorskiego – awans z II Ligi do I ligi LKS Goczałkowice ( kobiet), w okresie 4 lat pracy w Rekordzie Bielsko Biała z Drużyną Kobiet awans z II ligi do I ligi aż do Ekstraligi. Współpraca z grupami młodzieżowymi – młodzik, żak, trampkarz.

Wiele szkoleń i warsztatów między innymi –  Borussia Dortmund, Crystal Palace F.C. czy Zagłębie Lubin – oficjalnie przebyte starze w tychże akademiach.

Prywatnie po wielu godzinach pracy na „zewnątrz” domator w zaciszu czterech ścian oraz gier komputerowych.

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny na kierunku fizjoterapii oraz podyplomowe studia  przygotowania pedagogicznego. Licencjonowany trener UEFA ELITE YOUTH A.

Od początku związany z Akademią Piłki Nożnej SMS Tychy jako trener oraz koordynator grup GRASSROOTS.

Od 2020 r., Zastępca Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy ds. Sportowych.

W swojej pracy wykorzystuje techniki oparte na metodach współczesnej pedagogiki.