Pracownicy Liceum

ADMINISTRACJA

NAUCZYCIELE I TRENERZY

Ukończył teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W szkole odpowiedzialny za Samorząd uczniowski. Instruktor tenisa stołowego i siatkówki, niegdyś sędzia piłki nożnej OZPN Siedlce.

Finalista konkursu archidiecezji katowickiej „Bohater katechezy”, współorganizator Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, pieszych i rowerowych pielgrzymek.Pełen pasji w organizowaniu wycieczek, konkursów oraz turniejów i rozgrywek sportowych. Z wielkim zaangażowaniem wspiera duchowo swoich wychowanków.

Niepoprawny optymista pełen szalonych pomysłów, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Absolwent Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej (1998). Doktorat obronił w 2004 r., habilitowany w 2011 r. Absolwent Wydziału Pedagogicznego (2018) i Wydziału Nauk Społecznych i Ekonomicznych (2019) Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Jego główne zainteresowania naukowe to geostatystyka, geoinformatyka, mapy cyfrowe i stosowanie technik informatycznych głównie w geologii. Autor i współautor ponad 80. publikacji, 25. prac naukowo-badawczych i 65. referatów oraz promotor ponad 50. (i recenzent ponad 80.) prac mgr. i projektów inż. Laureat licznych wyróżnień za osiągnięcia naukowe, jak i dydaktyczne, w tym m.in. Medalu Komisji Edukacji Narodowej (2018). Współorganizator i koordynator wielu wydarzeń popularno-naukowych o charakterze olimpiad, warsztatów i pokazów.

Jego pasje, które są i mają być dalekie od życia zawodowego, pozwalają mu nabrać oddechu i być od niego odskocznią, a są nimi gry komputerowe, muzyka z zakresu „hard” i „heavy”, fantastyka w literaturze i filmie, a ostatnio również świat bezzałogowych statków powietrznych (dronów).

Absolwentka wychowania plastycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego na kierunku Technika.

Potrafi dobrze zorganizować naukę, uwzględniając funkcję kształcącą z kulturą i sztuką.

Jej pasją jest malarstwo, profesjonalna florystyka oraz podróże.

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego i hiszpańskiego.

Na zajęciach wykorzystuje nowoczesną i niekonwencjonalną metodykę. Pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Jest cenionym lektorem w firmach i instytucjach. Poszukując nowych dróg rozwoju kilkakrotnie otrzymała stypendium naukowe za granicą między innymi w Salermo, Sorrento, Genuii, Gargnano.

Swoją pasję rozwija również będąc pilotką wycieczek zagranicznych oraz organizatorką wyjazdów językowych w kraju oraz we Włoszech i Hiszpanii.

Kulturoznawca, amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, egzaminator maturalny.

Jako nauczyciel doświadczenie zbierał od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, technikum i liceum. Ceniony wykładowca szkół językowych.

Pasjonat gier komputerowych, sportu i muzyki rockowej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch uroczych córek.