ERASMUS+

Miło nam poinformować, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy znalazła się w gronie szkół, które zakwalifikowały się do międzynarodowego projektu współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Złożony wniosek KA122-SCH – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej został zatwierdzony do realizacji na lata 2023-2024. W ramach programu otrzymaliśmy 33 279 EUR.

Przygotowany projekt nosi tytuł: Większa wiedza – większe możliwości w kreowaniu nowej jakości”. W ramach projektu planowane są mobilności grupy nauczycieli na kursy językowe oraz job shadowing do zagranicznych placówek edukacyjnych, a także wyjazd grupy uczniów do włoskiej szkoły sportowej.

Mamy nadzieję, że mobilna edukacja nauczycieli obejmująca naukę języków obcych i poznawania nowych odmiennych kulturowo metod i form pracy w tym zakresie pozwoli na dostrzeżenie sposobu pracy zespołowej w innym ujęciu. Znajdziemy również pomysły na przeniesienie metod pracy z innych krajów na grunt polskiej szkoły.

Pragniemy by wśród naszych uczniów wzrosła motywacja do nauki języków obcych oraz aby zdobyte doświadczenie przyczyniło się do rozwoju osobistego oraz kompetencji kluczowych.

Wszelkie informacje dotyczące projektu będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej naszej Szkoły.

Nauczycielami zaangażowanymi w działania związane z przedsięwzięciem są  pani Ewa Parysz-Musioł oraz pani Anna Królikowska.

Szczegółowe informacje wkrótce.

Koordynatorzy projektu

DOKUMENTY DO POBRANIA

LISTY

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

W dniach 30 maja – o5 czerwca ,12 uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy wraz z 2 opiekunami wyjechali do Włoch aby realizować projekt unijnego programu PO WER „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”.

W ramach mobilności uczestnicy mieli okazję poznać włoską szkołę sportową „ Ai Campi Elisi”, nauczycieli oraz uczniów.

Brali oni udział w cyklu ciekawych zajęć edukacyjnych, m.in.: lekcji angielskiego, włoskiego, muzyki, plastyki. Jednym z zadań było wykonanie projektu wspólnego logo.

Ze względu na sportowy profil obu szkół ważną rolę odgrywała zdrowa rywalizacja sportowa, która znakomicie ułatwiła integrację młodzieży polskiej i włoskiej. Wśród zorganizowanych atrakcji był min.: mecz siatkówki, poranna joga czy orientiring – bieg na orientację przeprowadzony w przepięknej scenerii parku Miramare. Uczniowie w parach polsko – włoskich wykonywali ciekawe zadania przełamując bariery kulturowe i językowe.

Wspólne wycieczki po pięknym Trieście, Grado i Aquilei były okazją do poznania bogactwa kulturowego regionu Friuli Wenecja Julijska.

Pobyt we Włoszech to również odkrycia kulinarne i okazja , aby skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, przeróżnych makaronów oraz przepysznych gelati , czyli lodów włoskich.

Zwieńczeniem pobytu było wspólne zasadzenie „ Drzewa przyjaźni” w szkolnym ogrodzie. Mamy nadzieję, że będzie kwitło i owocowało tak jak nasza przyjaźń, ponieważ włoska szkoła partnerska już zapowiedziała rewizytę.