Wydarzenia w miesiącu: listopad 2022

Drodzy Uczniowie,

nasza szkoła z dniem 24 sierpnia 2020 r. rozpoczęła realizację przedsięwzięcia zatytułowanego „Europejczycy razem, a nie obok siebie” . Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Otrzymaliśmy 66 379,00 PLN dofinansowania. Nauczycielami zaangażowanymi w działania związane z przedsięwzięciem są:  pani Ewa Parysz, oraz pani Anna Królikowska.

Nasze starania o dofinansowanie rozpoczęły się jeszcze przed pojawienie się zagrożenia epidemicznego; podane terminy wyjazdów zagranicznych mogą więc ulec zmianie.

Informacje na temat terminów i kryteriów rekrutacji znajdziecie w Regulaminie Rekrutacji. Proszę również zapoznać się z dokumentem zatytułowanym Zasady uczestnictwa ucznia w mobilności ponadnarodowej.

Opis przedsięwzięcia, Regulamin rekrutacji, Zasady uczestnictwa, Kartę zgłoszenia oraz Formularz rekrutacyjny znajdziecie poniżej.

Osoby zainteresowane zapraszamy do składania Karty zgłoszenia i Formularza rekrutacyjnego (do pobrania na stronie) do pana Wojciecha Szwedy w terminie do  9 września 2020 r.

 

Koordynatorzy projektu

DOKUMENTY DO POBRANIA

LISTY

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

W dniach 30 maja – o5 czerwca ,12 uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy wraz z 2 opiekunami wyjechali do Włoch aby realizować projekt unijnego programu PO WER „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”.

W ramach mobilności uczestnicy mieli okazję poznać włoską szkołę sportową „ Ai Campi Elisi”, nauczycieli oraz uczniów.

Brali oni udział w cyklu ciekawych zajęć edukacyjnych, m.in.: lekcji angielskiego, włoskiego, muzyki, plastyki. Jednym z zadań było wykonanie projektu wspólnego logo.

Ze względu na sportowy profil obu szkół ważną rolę odgrywała zdrowa rywalizacja sportowa, która znakomicie ułatwiła integrację młodzieży polskiej i włoskiej. Wśród zorganizowanych atrakcji był min.: mecz siatkówki, poranna joga czy orientiring – bieg na orientację przeprowadzony w przepięknej scenerii parku Miramare. Uczniowie w parach polsko – włoskich wykonywali ciekawe zadania przełamując bariery kulturowe i językowe.

Wspólne wycieczki po pięknym Trieście, Grado i Aquilei były okazją do poznania bogactwa kulturowego regionu Friuli Wenecja Julijska.

Pobyt we Włoszech to również odkrycia kulinarne i okazja , aby skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, przeróżnych makaronów oraz przepysznych gelati , czyli lodów włoskich.

Zwieńczeniem pobytu było wspólne zasadzenie „ Drzewa przyjaźni” w szkolnym ogrodzie. Mamy nadzieję, że będzie kwitło i owocowało tak jak nasza przyjaźń, ponieważ włoska szkoła partnerska już zapowiedziała rewizytę.