Mobilność Kadry nauczycielskiej Erasmus+

W dniach 25-30 września br. dwie nauczycielki z naszej szkoły p. Anna Aringhieri i p. Katarzyna Młyńska wzięły udział w mobilności kadry nauczycielskiej Erasmus+ realizowanej przez Unię Europejską.
W ramach wyjazdu do Barcelony Panie wzięły udział w kursie „Teach with a twist – motivate your students with creative teaching strategies”. Kurs swoim programem obejmował doskonalenie umiejętności i narzędzi do skutecznego angażowania i motywowania uczniów do pracy. Kurs dostarczył także niezbędną wiedzę w sferze pobudzania krytycznego myślenia u uczniów oraz pomógł poznać narzędzia cyfrowe, które wspomagają ucznia w procesie uczenia się.
Oprócz owocnego czasu spędzonego na nauce i rozwijaniu swoich kompetencji pedagogicznych, nauczycielki miały szansę poznać nauczycieli z innych krajów: Włoch, Belgii, Słowenii i Hiszpanii. Było to wspaniałą okazją
do wymiany doświadczeń, porównania sposobów nauczania oraz spędzenia cudownego czasu w środowisku międzynarodowym. Znalazł się także czas na eksplorowanie przepięknej Barcelony: spacery wśród wyjątkowej architektury stworzonej przez A. Gaudiego, odwiedzenie wystaw słynnych malarzy (m.in. Picasso, Miro), podziwianie przepięknych witraży w kościele Sagrada Familia, skosztowanie wspaniałej, hiszpańskiej kuchni pełnej owoców morza, wsłuchanie się w szum fal Morza Śródziemnego, a nawet na wzięcie udziału w meczu hiszpańskiej La Liga między gospodarzem – FC Barceloną, a Sewillą.