SMS Tychy i APN GKS Tychy wspomaga Szlachetną Paczkę

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Zawodnicy, Dzieci i przyjaciele Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy,

W tym roku Akademia wspólnie z SMS Tychy postanowiła wziąć udział w akcji charytatywnej pod nazwą “Szlachetna Paczka”. Projekt zakłada pomoc głównie materialną (ale nie tylko) wybranej przez darczyńców rodzinie, która jest w potrzebie. W związku z czym zwracamy się z prośbą do całej społeczności APN GKS Tychy oraz SMS Tychy o aktywne wsparcie akcji. Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych o przynoszenie darów do biura Akademii lub sekretariatu Szkoły w godzinach ich otwarcia.

Jeśli tylko chcecie możecie wesprzeć akcję również finansowo dokonując przelewu dowolnej kwoty pieniędzy na konto Akademii: 37 1050 1399 1000 0023 5549 8821. Prosimy o zatytułowanie wpłaty “darowizna -szlachetna paczka” Cała zebrana kwota zostanie przekazana na realizację paczki!

Pamiętajcie, że obdarowujemy drugich ludzi, zatem rzeczy, które planujecie przynieść mogą być używane lecz w dobrym stanie i zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by osoby, których nią obdarujesz poczuły się naprawdę wyjątkowo. Przygotowane paczki możecie śmiało owinąć świątecznym papierem!

Poniżej przedstawiamy krótki opis wybranej przez SMS Tychy rodziny oraz najpotrzebniejsze rzeczy.

 

Pamiętajcie, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Opis Rodziny

Pani Żaneta (30 l.) samotnie wychowuje syna Błażeja (9 l.). Życie pani Żanety od samego początku było trudne. Wychowywała się w rodzinie z problemem alkoholowym, by w wieku 14 lat trafić do rodziny zastępczej, a następnie do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Kiedy jednak na świecie pojawił się Błażej, pani Żaneta obiecała sobie, że zrobi absolutnie wszystko, aby jego życie było najlepsze, jakie może mu zapewnić. Jej determinacja w dążeniu do usamodzielnienia, zdobycia pracy, a następnie mieszkania doprowadziły ich do szczęśliwego finału. Dzisiaj rodzina mieszka w małym, jednopokojowym mieszkanku i pomimo bardzo skromnego wyposażenia, jest szczęśliwa z tego, co ma. Pani Żaneta wykonuje ciężką pracę fizyczną, choć sama zmaga się z chorobą serca. Ze względu na niewielkie przychody nie zawsze może wykupić swoje lekarstwa. Dodatkowo w ostatnim czasie u Błażeja rozpoczęto diagnozowanie pod kątem zespołu Aspergera. Dzielna i pełna nadziei mama wierzy jednak, że dopóki nie ma diagnozy, nic nie jest przesądzone. Rodzina utrzymuje się z pracy pani Żanety oraz alimentów (1550 zł). Po odliczeniu wydatków na opłaty oraz lekarstwa (570 zł), rodzinie zostaje 490 zł na osobę. Pani Żaneta marzy o dobrej przyszłości i wykształceniu syna. Jako, że jest on uzdolniony plastycznie, zabiera go na wszystkie możliwe lokalne konkursy, gdzie niejednokrotnie Błażej zdobywa główne nagrody. Sama chciałaby zostać terapeutką uzależnień. Do najważniejszych potrzeb rodziny należy odzież, żywność oraz odkurzacz, którego pani Żaneta nigdy nie miała.

Najpotrzebniejsze rzeczy dla całej rodziny

Odzież sportowa i zimowa

Szczegóły sylwetek i potrzeb znajdują się niżej

Żywność trwała

Herbata, kawa, cukier, kasza,
Makaron, mąka, ryż, olej,
Konserwy mięsne, konserwy rybne, dżem, warzywa w puszkach
Dżem, płatki śniadaniowe, mleko, kakao.

Środki czystości

Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący,
Pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
Inne: środki czystości dla syna – hypoalergiczne, Oilan, Mediderm.

Pomoce szkolne

Plecak, Piórnik, Przybory do pisania, Zeszyty, 
Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Kredki, Plastelina,
Wszelkie artykuły plastyczno-malarskie, kartki do rysowania oraz malowania.

Wyposażenie mieszkania

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka
Inne: Garnki, rondelek, patelnia, talerze, sztućce, szklanki, kubki.

Pozostałe sprzęty

Mikser, czajnik elektryczny, mikrofalówka, żelazko,
Łóżko jednoosobowe o szerokości 90 cm.

Rzeczy dla Błażeja

Opis Błażeja: około 140 cm wysoki, szczuplutka sylwetka

Bielizna: majtki, rajtuzy, podkoszulki
Odzież – spodnie sportowe (tylko dresowe),
Obuwie sportowe – adidasy/trampki (rozmiar 35)
Obuwie zimowe – ocieplane traperki (rozmiar 35)
Obuwie domowe – papcie
Ciepła piżama

Upominek dla dziecka: sztaluga malarska – chłopiec uwielbia malować i ma zdolności plastyczne

Rzeczy dla Pani Żanety

Opis Pani Żanety: około 167 cm wzrostu

Odzież przejściowa – najlepiej dres (rozmiar XL)
Czapka i szalik
Obuwie domowe – papcie (rozmiar 41)

Pani Żaneta ucieszyłaby się z cienia do powiek

Jeśli tylko chcecie możecie wesprzeć akcję również finansowo dokonując przelewu dowolnej kwoty pieniędzy na konto Akademii: 37 1050 1399 1000 0023 5549 8821. Prosimy o zatytułowanie wpłaty “darowizna -szlachetna paczka”Cała zebrana kwota zostanie przekazana na realizację paczki!