WITAJ WIOSNO! Czyli “Kolorowy tydzień” w SMS Tychy

🟢
21 marca, czyli Pierwszy Dzień Wiosny, Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień wagarowicza.
Nic nie umknęło naszej uwadze!
Uczniowie ubrani dziś przyszli na zielono, w geście solidarności z chorymi na Zespół Downa ubrali dwie różnokolorowe skarpetki, a zamiast lekcji były spacery, gry planszowe i inne atrakcje!

Na języku włoskim odbyły się warsztaty kuchni włoskiej. Uczniowie poznali i samodzielnie wykonali przepyszne desery, m.in : Macedonia di frutta, Tiramisù, Nutella z avocado i orzechów laskowych oraz Palline di cioccolato ( kuleczki serowo- czekoladowe)👌🇮🇹

🔴
Dziś drugi dzień Kolorowego tygodnia- dzień czerwony!
Oprócz dopasowanego tematycznie ubioru, uczniowie prezentowali fantazyjne fryzury oraz wymyślne nakrycia głowy.
Ponadto każda z klas 4-8 uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez znakomitego śląskiego aktora Dariusza Chojnackiego 🎭, a klasa 3c wybrała się poszaleć do sali zabaw. 🎠
🔵

Dziś dzień niebieski! 💦🔵💦
W związku ze Światowym Dniem Wody sprawy dziś toczyły się wokół eksperymentów z wodą, uświadamiania uczniów nt wartości wody, jako niezbędnej do życia żywych organizmów, a także wokół aspektu ekologicznego.

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Także starsze klasy SMS Tychy, zatrzymały się na chwilę na lekcjach fizyki nad zjawiskami jakie w danych doświadczeniach fizycznych z wykorzystaniem wody i jej właściwości występują.
Przy okazji przypomnieliśmy sobie kilka praw i pojęć fizycznych takich jak: ciśnienie, napięcie powierzchniowe, włoskowatość, siły spójności i przylegania czy też Prawo Pascala i Archimedesa.

Klasa 4a odwiedziła gliwickie FUNzeum, które tematycznie, idealnie wpasowało się w SMSowy Tydzień Kolorów!
🟡

Hello yellow! 🌼☀️
Ż jak żółty, a żółty jak żonkil!
Do tego fantazyjne okulary oraz piękne słońce na niebie i kolejny tematyczny dzien za nami!
🟠

Ostatnim dniem SMS-owego Kolorowego Tygodnia jest Dzien pomarańczowy. 🥕🍊
Urozmaiciły go warsztaty muzyczne, w których uczestniczyli nasi uczniowie z klas 1-3.